Doha: Kraj za Filipa i Lasla

Filip Krajnović eliminisan je na turniru u Dohi. On je poražen u drugom kolu od Verdaska sa 2-1.

U prvih sedam gemova i jedan i drugi teniser bili su sigurni na servisu. U osmom gemu Fernando je imao dvije brejk lopte ali se Filip izvukao. Ipak, Filip je poklekao u završnici seta. U 12. gemu Fernando je napravio brejk i dobio je prvi set sa 7-5.

U drugom setu Verdasko je imao dvije brejk šanse u drugom gemu ali se Filip izvukao. Imao je i u četvrtom gemu šansu za brejk Španac ali je nije iskoristio. Jedini brejk napravljen je u devetom gemu. Filip je brejknuo Verdaska, potvrdio brejk i sa 6-4 dobio je drugi set. U trećem setu se očekivala velika borba ali Filip se ''ugasio''. Španac je oduvao Filipa i sa 6-0 je dobio odlučujući set.

Bolje nije prošao ni drugi naš teniser. Francuz Erber eliminisao je Lasla Đedera sa 2-0 u setovima.

Pri rezultatu 1-1 u prvom setu, Francuz pravi seriju. Duplim brejkom dolazi do seta sa 6-1. Laslo je bolje otvorio drugi set. Napravio je brejk i poveo je sa 3-1. No, tada je stao. Francuz je to iskoristio. Prvo je nadoknadio brejk zaostatka a potom napravio još dva i dobio drugi set sa 6-3.

Od srpskih tenisera ostao je još Miomir Kecmanović koji igra protiv Conge.