Poraz Lea u Bratuncu

U 14. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Bratuncu poražen od istoimene ekipe 71:64 (19:20, 18:12, 13:14, 21:18).

Ovo je šesti poraz Trebinjaca, a deveta pobjeda ekipe Bratunca.

Tokom prve četvrtine viđena je izjednačena borba obje ekipe, ali je nakon prvih deset minuta u prednosti bila ekipa Leotara sa košem prednosti 19:20.

Drugu četvrtinu dobili su domaćini sa šest koševa razlike i na odmor se otišlo sa rezultatom 37:32.

U trećoj četvrtini domaćin je u 26. minutu imao i deset koševa razlike 49:39, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 50:46.

Trebinjci su u posljednjoj četvrtini smanjili i na koš razlike 60:59, a dva minut prije kraja bilo je i 64:63, ali do kraja utakmice domaćin je napravio 7:1 za konačan rezultat 71:64.

Trebinjci se nalaze na diobi šestog mjesta sa ekipom KK "Sloboda" iz Tuzle koja u sljedećem kolu gostuje u Trebinju.

Bratunac - Leotara 71:64 (19:20, 18:12, 13:14, 21:18)

KK "Bratunac": Hlučoveckij 9, Ćup 13, Foster 3, Pantić 17, Gajić 9, Dragičević, Vukičević 2, Lukić, Pilčević 13, Mladen Milošević, Long 3, Pavlović 2. Trener: Ognjen Radić.

KK "Leotar": Aleksić 13, Rikalo 8, Andtejević 9, Lakić 2, Marić, Raičević 10, Damjanović 2, Pendić 8, Milidragović, Ninković 4, Šakotić 5. Trener: Miro Vukoje.