EL: Alba slavila u Areni

Košarkaši Albe savladali su Zvezdu u Areni. Berlinci su slavili sa 94-85 nakon produžetka.

Meč je počeo u sporom ritmu. Dok se igralo tako, Zvezda je imala prednost. Međutim, sredinom prvog perioda Alba hvata šuterski ritam te dolaze do vodstva. Na kraju je Zvezda dobro finiširala prvi period te su ga dobili sa 22-21. Drugi period ponovo je počeo u sporijem ritmu. Zvezda je to iskoristila i došla do +5. Serijom 10-3, Alba dolazi do preokreta. U završnici prvog perioda raspucao se Kevin Panter pa je Zvezda na odmor otišla sa vodstvom 43-39.

Zvezda je dobro otvorila drugo poluvrijeme. Trojkom Berona, Zvezda je došla do +7. Ipak, Alba tada ulazi u seriju. Do kraja trećeg perioda pogodili su čak sedam trojki te je nakon 30 minuta igre bilo 62-62. Zvezda je dobro otvorila poslednji period i povela pet razlike. Alba se vratila i uvela meč u neizvjesnu završnicu. Na 51 sekundu do kraja, Sikma maša oba bacanja ali Noko iz ofanzivnog skoka pogađa za vodstvo. Panter je donio Zvezdi izjednačenje. Alba je imala napad a Eriksen je promašio šut za tri poena. Zvezda je imala napad za pobjedu ali su promašili Lazić pa Štimac i meč je otišao u produžetak.

U produžetku je Zvezda bila loša. Napadi puni nervoze i bez ikakve ideje. U odbrani nisu dobro gradili i previše su pomagali sa Hermansona i to ih je na kraju koštalo. Na kraju su gosti mirno i sigurno priveli meč kraju.

Albu su do pobjede predvodili Siva i noko sa po 15 poena a Noko je dodao i deset skokova. Zvezdu je predvodio Panter sa 24 poena.

Zvezda je sada na skoru 9-11 i TOP8 je prilično daleko nakon dva vezana domaća poraza.