Partizan pregazio Limenke

Košarkaši Partizana ubedljivim trijumfom u derbiju kola protiv FMP-a, rezultatom 57:87 u 16. kolu ABA lige sačuvali su prvo mesto pred nastavak sezone. Crno-beli su u Železniku ostvarili osmu uzastopnu pobedu u regionalnom takmičenju.

Utakmica zaista nije u prvom poluvremenu ličila na ono što su svi očekivali. FMP je u meč ušao bez poraza ove sezone u Železniku, a u prethodnih šest duela protiv Partizana na domaćem terenu, čak pet puta je slavio. Pa, kada se to uzme u obzir, jasno je da šest poena koliko su "panteri" postigli u prvoj četvrtini nisu dobar učinak, čak naprotiv, prva četvrtina završena je rezultatom 6:18. Novica Veličković je ulaskom u igru u prvoj deonici postao rekorder Partizana po broju nastupa, a zajedno sa utakmicom u Železniku upisao ih je 472, što je jedan više od prethodnog rekordera, Petra Božića.

Skoro 14 minuta je bilo potrebno ekipi iz Železnika da dođe do dvocifrenog broja poena, što je Partizan iako nije briljirao iskoristio kako bi napravio veliku prednost. A, da tok meča nije nešto što se viđa svakog dana potvrdio je period druge četvrtine kada je najpre FMP neverovatnom serijom od 13:0 ekspresno uspeo da dođe na samo minus tri, pa onda da isto tako, Partizan vrati veliku razliku na semaforu. Debi u ABA ligi upisao je Džejms Mekadu, a Pejdž i Volden su bili inspirisani i vodili su svoju ekipu do 21:36 na poluvremenu.

U nastavku je FMP dosta bolje parirao rivalu, ali to nije bilo ni za razmišljanje o ozbiljnom povratku u meč. Treća četrvtina je donekle donela ono što se očekivalo - puno borbe i brz ritam. Ona je kao i preostale tri deonice pripala crno-belima koji su u poslednjih 10 minuta imali luksuz da rutinski odrade posao. Koliko je Partizan bio dobar, ili koliko je FMP bio loš govori podatak da je prvi igrač sa dvocifrenim poenterskim učinkom Stefan Đorđević do desetog poena stigao tek posle tri minuta poslednje četrvtine koja je crno-belima donela maksimalnu prednost.

Najkorisniji igrač u ekipi Partizana bio je Kori Volden koji je meč završio sa 13 poena, 9 skokova i tri asistencije. Nikola Janković je meč završio sa 13 poena i četiri skoka, a dvocifren je bio i Markus Pejdž sa 11 poena. U sastavu poražene ekipe ubedljivo najbolji igrač bio je Stefan Đorđević sa 14 poena.

Izvor: Blic Sport