11.02.2020 Administrator DC

Bimal bronzani

Bimal Jedinstvo

Nakon lošijeg izdanja u polufinalnom susretu, odbojkašice Bimal-Jedinstva pokazale karakter te nastupom u borbi za treće mjesto, rezultatom 1:3 u setovima, savladale domaćina turnira, ekipu GEN-I Volleya. Ovom pobjedom, Brčanske princeze su u debitantskom nastupu stigle do izuzetno vrijedne bronzane medalje.

Iako je poraz od ekipa Calcita u polufinalu ostavio traga na prvakinje Bosne i Hercegovine, odbojkašice Bimal-Jedinstva uspjele su pozitivno oderagovati u nastaloj situaciji te poprilično samouvjereno stići do poslednjeg trijumfa u ovogodišnjem izdanju MEVZA lige za djevojke.

Odlučne u namjeri da medalja stigne u Brčko, igračice Bimal-Jedinstva silovito su ušle u meč. Ubitačnim napadima ali i dobrom blok igrom, u ranoj fazi su stekle visoku rezultatsku prednost, 1:9. Nastavak seta ponudio je i kvalitetne servise djevojaka iz Brčkog, što je nakon 20 minuta igre, označilo je kraj prve dionice. uvjerljiv nastup te 13:25 za Bimal-Jedinstvo.

Drugi set je ponudio neizvjesniju i dinamičniju borbu u polju. Predvođene Sarom Kovač, domaće igračice su uspijevale održavati blagu rezultatsku prednost te finiš seta riješiti u svoju koristi i stići do ukunog izjednačenja u setovima, 1:1.

Nastavak meča ponovo nudi pokazatelj raskošnih mogućnosti, te vidne kvalitete, sastava iz Brčkog. Heterogenost u napadu i poenterskom smislu donio je gošćama ubjedljivo osvajanje i ovog seta. Uprkos nešto boljem uvodu domaće ekipe, Bimal-Jedinstvo, predvođeno najboljom poenterkom ovogodišnje MEVZE, sredinom seta pravi ključnu seriju poena 0:9,  te stiže do vođstva 8:17. Do finiša etape, rutinski odrađen posao i korak bliže bronzanoj medalji.

Završni set, nije mogao bez uzbuđenja i drame. Izjednačena borba u uvodu, nakon koje je domaći sastav dolazio do minimalne prednosti koju su gošće stizale sredinom seta, kulminaciju drame doživjela je u samom finišu. Imale su domaće igračice dvije set lopte. Nije vrijedio ni rezultat 24:22. Upečatljiva serija Bimal-Jedinstva 1:5 za kraj i konačan trijumf na razliku u četvrtom setu.

Četiri igračice bile su dvocifrene u sastavu Bimal-Jedinstva. Prednjačila je Anđelka Radišković sa 27, Babićeva i Radovićeva su dodale po 14. Ana Gajić je imala 13 poena.

Ovom pobjedom, aktuelne vladarke bosanskohercegovačke odbojke, stigle su do bronzane medalje tokom debitantskog nastupa u Srednjoevropskoj odbojkaškoj ligi. Sada slijede obaveze u domaćem šampionatu.

Izvor:sportal.ba

Kula Gradačac 3 : 1 Smeč
BL Volley 0 : 3 Bimal-Jedinstvo
Jahorina 3 : 0 Goražde
Modriča 0 : 3 Maglić
Sloboda 0 : 3 Gacko