XS
SM
MD
LG

Vodeća trojka slavila

Prve tri ekipe na tabeli Lige 12 BiH za košarkašice u okviru 17. kola su zabilježile pobjede.

Lider na tabeli ekipa RMU Banovići je na gostovanju u Sarajevu kod Plej Ofa Ultra zabilježila pobjedu, 81:67, Banovićanke je do novih bodova vodila Jovana Marković sa 22 poena, 6 skokova, Dženita Ikanović je postigla 20 i Milica Zeljković 13 poena, kod Sarajki, Zerina Alispahić je dala 15 i Azra Nikšić 12 poena.

Drugoplasirana ekipa Orlova je takođe u gostima visoko porazila Igmana Istočna Ilidža sa 47 koševa razlike, 86:39, Danica Ćađo je dala 15 poena, Darija Babić 12, uz 8 skokova, Anđela Gigić 11 i Vanja Božić 10 poena, kod domaće ekipe Mirjana Šehovac je dala 12 poena, uz 7 skokova.

I trećaplasirani Čelik Subor iz Zenice je sa istom razlikom kao i Orlovi, 47 koševa slavila kod fenjeraša Slobode, 80:33, Asja Mulić je postigla 16 poena, 4 skoka, Ajla Selimović 14 poena i čak 16 skokova i Amila Hsejnović je dala 12 poena .

U Konjicu trebinjski Leotar 03 je ubjedljivo savladalo domaću istoimenu ekipu, 86:37, Jovana Milaković, 15 poena, 7 skokova, Marija Kešeljević 13 poena, 7 skokova i Zorica Gudelj 13 poena, kod Konjičanki Zerina Kadić 14 poena.

U Ugljeviku domaća ekipa Rudar Sport je zabilježila vrijednu pobjedu u borbi za opstanaka protiv Mladog Krajišnika, 66:62, do pete ovosezonske pobjede domaće je predvodila Katarina Anđelković sa 20 poena i 14 skokova, Jelena Stošić 16 poena i 13 skokova i Jelena Kapisoda sa 10 poena, uz 5 skokova.

Bivše prvakinje Evrope košarkašice Jedinstva BHT su u Brčkom bile ubjedljive protiv ekipe Brčanka, 86:49, Kijera Iton je za pobjednice dala 31 poen, uz 5 skokova, Elma Feukić 16 poena, 5 skokova, Naida Ručkulić 14 poena, 4 skoka i Naida Nurkić 10 poena, 4 skoka, kod domaćeg sastava, Amela Kurtalić je dala 14, a Mirela Halilović 13 poena.


21 .kolo Prvenstvo BiH
Leotar 03 : Jedinstvo BHT
Mladi Krajišnik : Čelik
Brčanka : RMU Banovići
Rudar Sport : Orlovi
Konjic : Igman
Sloboda : Play Off Ultra
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 RMU Banovići 19 18 1 37
2 Orlovi 19 18 1 37
3 Čelik 19 15 4 34
4 Leotar 03 19 13 6 32
5 Play Off Ultra 19 12 7 31
6 Mladi Krajišnik (-1) 19 10 9 28
7 Jedinstvo BHT 19 7 12 26
8 Brčanka 19 7 12 26
9 Igman 19 5 14 24
10 Rudar Sport 19 5 14 24
11 Konjic 19 4 15 23
12 Sloboda 19 0 19 19