Šljivić peti, Stanišić četvrti u Krvavecu

Strahinja Stanišić

Slovenački Krvavec juče i danas je bio domaći slalomskih FIS trka, a na kojima su nastupili i naši skijaši.

Prvog dana, Marko Šljivić je zauzeo peto mjesto sa vremenom, 1:22.86, što je bilo 89 stotinki slabije od pobjednika Bilija Mejora iz Velike Britanije. Drugo mjesto zauzeo je Emir Lokmić, reprezentativac BiH, sa zaostatkom od 36 stotinki, dok je Maks Van Rosom iz Holandije bio treći. Paljanin, Strahinja Stanišić, nije završio trku.

Drugog dana je više uspjeha imao Strahinja Stanišić. On je završio trku sa ukupnim vremenom 1:20.89, te je zaostao 1.46 sekundi za pobjednikom Borutom Božićem iz Slovenije. Drugi je bio Andreas Meklo iz Austrije, koji je već zaostao više od sekunde, 1.08. Marko Šljivić nije uspio završiti trku.