XS
SM
MD
LG

Vodeći trojac  ubjedljiv

I u 18. kao i u prošlom kolu, tri vodeće ekipe u eliti bh. ženske košarke su ponovo bile ubjedljive, lider na tabeli RMU Banovići je sa čak 56 koševa razlike, 100:44 ispratio posljednjeplasiranu ekipu Slobode iz Novog Grada.

 Ajla Ikanović je u domaćoj ekipi bila najefikasnija, 22 poena, 5 skokova, Milica Zeljković je dala poen manje, uz isto skokova, Dajana Ibrić je dala 19 poena, uz 7 skokova, kod gošći vrijedne pomena su Aleksandra Trbulin, 14 poena i Charlote Tomas sa 11.

 Vjerni pratilac Banovićanki Orlovi su na svom parketu porazile ekipu sarajevskog Plej Ofa, 69:52, Nataša Sobot je postigla 16 poena, 7 skokova, Tamara Rajić je dala isto poena kao Sobot, uz dva skoka manje, kod Sarajki Zerina Alispahić je dala 13 poena, a Amra Bajrović i Azra Alispahić po 11.

 Trećeplasirana  ekipa  zenički Čelik Subor na svom parketu porazila  je ekipu Konjica rezultatom, 89:36, Anida Ćorović je postigla 20, Ajla Selimović 17 poena, uz čak 12 skokova,  Ivana Vujović je dala 14 poena, kod Konjičanki  Zerina Kadić je dala 10, a Berina Mustafica 7 poena .

Bivši prvak Evrope Jedinstvo je u svom Mejdanu savladalo ekipu Igmana iz  Istočne  Ilidže, 82:63, Kjera Iton i Naida Ruščuklić su dale po 22 poena, Elma Feukić 17, za Ilidžanke, Mirjana Šehovac je dala 13 poena, uz čak 18 skokova i Anđela Lalović, 14 poena, uz 12 skokova.

Mladi Krajišnik je ugostio ekipu Brčanke koju je savladao rezultatom, 63:42, Milena Marjanović je postigla 18 poena, uz 12 skokova, kod Brčanki Mirela Halilović  je dala 15 poena, uz 11 skokova.

Leotar 03 je kao domaćin bio bolji od pretposlednjeg  Rudar Sport iz Ugljevika, 69:53, kod Trebinjki Jovana Milaković je dala 16 poena, uz 15 skokova, Marija Kešeljivić 15 i Anica Skrivan 14 poena, uz 5 skokova, kod gošći, Jelana Kapisoda je dala 18 poena, 4 skoka, njena imanjakinja, Stošić je dala tri poena manje uz isti broj skokova,  Katarina Anđelković je dala 11 poena, uz 7 skokova.


21 .kolo Prvenstvo BiH
Leotar 03 : Jedinstvo BHT
Mladi Krajišnik : Čelik
Brčanka : RMU Banovići
Rudar Sport : Orlovi
Konjic : Igman
Sloboda : Play Off Ultra
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 RMU Banovići 19 18 1 37
2 Orlovi 19 18 1 37
3 Čelik 19 15 4 34
4 Leotar 03 19 13 6 32
5 Play Off Ultra 19 12 7 31
6 Mladi Krajišnik (-1) 19 10 9 28
7 Jedinstvo BHT 19 7 12 26
8 Brčanka 19 7 12 26
9 Igman 19 5 14 24
10 Rudar Sport 19 5 14 24
11 Konjic 19 4 15 23
12 Sloboda 19 0 19 19