Novak Đoković osvojio titulu u Dubaiju

Novak Đoković po peti put osvojio je titulu u Dubaiju. On je u finalu savladao Stefanosa Cicipasa sa 2-0 u setovima.

U prva četiri gema nije bilo brejk šansi. U petom gemu smo vidjeli prvu brejk šansu. Nole je pogriješio iz bekhenda a Cicipas je došao do brejk lopte. Odličnim servisom a potom i forhendom, Nole je spasio brejk loptu. Na kraju je Nole sačuvao svoj servis i poveo je sa 3-2. Jedini brejk u prvom setu viđen je u osmom gemu. Nole je imao 30-40, Stefanos napadao ali je Nole sjajnim bekhend vinerom došao do poena i brejka. Brejk je potvrdio u narednom gemu te je sa 6-3 dobio prvi set.

U prva četiri gema drugog seta nije bilo brejkova. U petom gemu, Nole dolazi do dvije brejk lopte, prvu koristi i dolazi do 3-2. Ipak, brejk nije uspio potvrditi. Cicipas je vratio brejk u narednom gemu i došao je do 3-3. U devetom gemu Nole je došao do 15-40. U dugoj razmjeni Nole sjajnim drop šotom dolazi do poena i brejka. U narednom gemu potvrdio je brejk te je sa 6-4 dobio drugi set.

Ovom titulom Nole je povećao prednost nad Nadalom za namjmanje 45 bodova a povećaće i više ako Rafa izgubi finale Akapulka.