Het-trik Stevanovića za drugo mjesto Tabanaca

Tabanci su prvu utakmicu u drugom dijelu sezone odigrali na stadionu u Tršiću, gdje su dočekali sastav BSK Ledinaca iz Batkovića. Tri pogotka Stevanovića domaćoj ekipi su  donijela tri boda i drugo mjesto na tabeli regionalnog Istoka.

Novajlija sigurno gazi kroz Regionalnu ligu: FK Tabanci

S obzirom da su obilne padavine par dana prije utakmice uticale na stanje terena u Tabancima, u drugi dio sezone izabranici Vidoja Đurića krenuli su iz susjednog Tršića, ali ta promjena ih nimalo nije omela da domaćinski odigraju i upišu sva tri boda. Iako su tokom cijelog prvog dijela imali inicijativu i redale se šanse Džafića, Klisarića i Stevanovića,domaći nisu uspijevali da pogotkom krunišu svoju prednost. Minut pred odlazak na odmor, Stevanović izlazi sam pred golmana gostiju koji ga ruši, a arbitar Ikonić bez dileme pokazuje na bijelu tačku. Najbolji strijelac u domaćem timu preuzima odgovornost i matira Trivkovića za vođstvo od 1:0. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Tabanci uduplavaju prednost, nakon što je Džafić prošao po strani i u šesnaesterac ubacio loptu koju Stevanović sigurno sprovodi u mrežu. Poslije ovog već ubjedljivog vođstva nastupa period mirne igre sve do 78. minuta kada se najbolji strijelac Tabanaca i treći put upisuje u strijelce. Nakon prekida, Majlović ubacuje loptu sa desne strane, Stevanović je najviši u skoku i treći put se upisuje u strijelce. Do kraja susreta vrijedan je pomena i pokušaj rezerviste Gajića u posljednjim minutima, ali rezultat ostaje nepromijenjen i Tabanci, zahvaljujući het-triku Stevanovića, upisuju prva tri proljećna boda.

Remi Omladinca u Donjim Zagonima išao je na ruku Tabancima koji su preuzeli drugo mjesto od ekipe iz Potočara.

"Prije svega želim da se zahvalim ekipi Podrinja i njihovoj upravi što su nam omogućili da ovaj susret odigramo na njihovom terenu i time potvrdili prijateljske odnose koji vladaju između naša dva tima. Mi smo u ovaj meč ušli sa jasnim ciljem da osvojimo sva tri boda, nametnuli smo svoj način igre i što je rezultiralo ubjedljivom pobjedom. Ekipi BSK Ledinaca se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri, a mi nastavljamo sa pripremama za naredne mečeve u kojima nam je cilj da postižemo što bolje rezultate", istakao je mladi napadač Tabanaca Miloš Gajić.

Miloš Gajić, napadač Tabanaca

Tabanci trenutno imaju 32 boda, samo bod manje od prvoplasiranih Šekovića, a bod više od Omladinca iz Potočara

FK Tabanci –  FK BSK Ledinci (Batković) 3:0 (1:0)

Stadion Podrinja u Tršiću

Gledalaca: 30

Sudija: Aleksandar Ikonić (Bijeljina)

Strijelci: 1: 0  Stevanović u 44 (KU), 2:0 Stevanović u 46, 3:0 Stevanović u 78.

Žuti kartoni: Trivković, Vukmanović, Veselinović (BSK Ledinci)

Tabanci: Bogičević, Pečenica, Džafić, Milić (od 70. Tomić), Majlović, Jović, Krstić, Došić (od 68. Radić), Klisarić, Stevanović (od 81. Gajić), Tanacković

Trener: Vidoje Đurić

BSK Ledinci: Trivković, Arsenović, Omerbegić, Nikolić, R. Lukić, Matković (od 67. D.Lukić), Čembić (od 77. Tešanović), Marić, Vukmanović, Božić (od 46. Veselinović), Sandić

Igrač utakmice: Bojan Stevanović (Tabanci)

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci
Čelopek 1 : 1 Jedinstvo