Herti bod u Lajpcigu

Marko Grujić

Sjajan meč viđen je u Lajpcigu, gde siu istoimeni domaći tim i Herta remizirali, iako je favorit od 63. bio sa igračem manje, isključen je Halstenberg.

Herta je povela pogotkom Marka Grujića, koji je odlično reagovao posle kornera, nogom je zakucao loptu u protivničku mrežu.

Ipak, Lajpci je uspeo da izjednači, još u 24. minuut pogotkom Klostermana, a iako sa igračem manje domači su i preokrenuli, kad je u 68. minutu pogodio Šik. Ipak, bod gostima doneo je Pjontek, koji je osam minuta pre kraja realizovao jedanaesterac.

Fudbaleri Fortune pobedili su na svom terenu u Diseldorfu Šalke sa 2:1, u utakmici 28. kola Bundeslige i zadržali šanse za opstanak u ligi.

Šalke je poveo u 53. minutu golom Vestona Mekinija, a zatim je Fortuna uspela da preokrene rezultat. Izjednačio je Roven Henings u 63. minutu, a pet minuta kasnije pobedu domaćima doneo je Kenan Karman.

Hofenhajm je na svom terenu pobedio Keln sa 3:1. Domaći su poveli golom Kristofa Baumgartnera u 11. minutu.

On je postigao i gol u 42. minutu, ali je poništen zbog ofsajda, nakon upotrebe VAR tehnologije. Svoj drugi gol na utakmici Baumgartner postigao je u 46. minutu, a strelac trećeg gola bio je Stiven Cuber, na asistenciju Baumgartnera.

Jedini gol za Keln postigao je Florijan Kajnc u 60. minutu. Keln je mogao dodatno da smanji zaostatak, ali je Mark Ut promašio je penal u 77. minutu.

Union Berlin i Majnc odigrali su nerešeno 1:1, dok je bez pogodaka završena utakmica Augsburg - Paderborn.

Semafor 28. kola Bundelige:

Lajpcig – Herta 2:2 (Klosterman 24, Šik 68 - Grujić 9, Pjontek 82. jedanaesterac)

Augzburg – Paderborn 0:0

Fortuna – Šalke 2:1 (Henings 63, Karaman 68 - Mekkeni 53)

Hofenhajm – Keln 3:1 (Baumgartner 11, 46, Zuber 48 - Kajnc 60)

Union Berlin – Majnc 1:1 (Ingvartsen 33 - Baku 13)

Utorak:

Dortmund – Bajern 0:1 (Kimih 43)

Leverkuzen – Volfzburg 1:4 (Baumgartlinger 86 - Pongračić 43, 75, Arnold 64, Štefen 68)

Ajntraht – Frajburg 3:3 (An. Silva 35, Kamada 79, Čandler 82 - Grifo 28, Petersen 67,