Bajern i Herta jedini slavili kao domaćini

„Bajern“ u Minhenu  i „Herta“ u Berlinu su jedini domaćini sa osvojena tri boda u današnjem 29. kolu Bundeslige.

Ekipa Marka Grujića i Vedada Ibiševića stigla je bitne pobjede u borbi za Evropu nad „Augzburgom“ od 2:0. Strijelci su bili Dilrosun u 23. i Piatek u 93. minutu, a njihov direktni rival „Hofenhajm“ je trijumfovao golom Beboua u 43. minutu na gostovanju „Majncu“. Tim kojoj nikako nije prijala pauza zbog korona virusa je „Šalke 04“, pošto je doživio i četvrti uzastopni poraz, a danas ih je u Gelzerkirhenu golom Bitenkura u 32. minutu savladao „Verder“.   Sastav iz Bremena vodi grčevitu borbu za opstanak ova tri boda dosta će im značiti, posebno zbog toga što im je direktni rival „Fortuna“ Dizeldorf deklasirana od „Bajerna“ sa 5:0. Sve je počelo autogolom Jorgensena, a do kraja poluvremena Pavar i Levandovski su povećali na 3:0. Konačnih 5:0 postavili su Levandovski drugim golom i Dejvis i tako načinili još jedan korak ka novoj tituli.

Veliko iznenađenje priredio je „Ajntraht“ Frankfurt pošto je na gostovanju savladao ekipu „Volfsburga“ sa 2:1. Gosti su poveli golom Silve sa bijele tačke u 27. minutu, Mbabu je izjednačio pola sata kasnije, a gol odluke postigao je Kamada u 85. minutu.