Ekonomist bolji od Cvetexa

Ekonomist osvojio tri boda

Fudbalerke Ekonomista pobjedile su ekipu Cvetexa iz Berana rezultatom 0:2 u utakmici 13. kola Prve ženske lige Crne Gore.

Odličan meč prikazale su igračice Cvetexa i Ekonomista, a na kraju su gošće iz Nikšića uspjele da osvoje tri boda i učvrste se na trećoj poziciji.

Iako su oba tima može se reći ušla oprezno u meč, što je na neki način i razumljivo, s obzirom da je ovo za oba tima bio prvi takmičarski meč nakon gotovo tri mjeseca pauze zbog korone virusa.

U prvom poluvremenu igralo se uglavnom na sredini terena, bez previše šansi, pa se na odmor otišlo bez pogodaka. Nastavak utakmice protekao je u dosta dobrom ritmu, po nekoliko šansi na obe strane.

Ekonomist je u sedmom minutu drugog poluvremena poveo. Roganović se nakon velike gužve snašla u šesnaestercu i zatresla mrežu Rnković.

Domaćin je na sve načine pokušavao da dođe barem do boda, međutim nisu uspjele igračice Cvetexa uspjele u tome. U samom finišu utakmice Ekonomist je nakon kontranapada postigao još jedan gol, a u listu strijelaca se upisala Knežević i postavila konačan rezultat.

Cvetex Berane - Ekonomist Nikšić 0:2 (0:0).
Stadion: Pomoćni teren FK Berane.
Glavni sudija: Marko Radović (Berane).
Pomoćnici: Nikoleta Obradović (Berane), Tatjana Radović (Bijelo Polje).
Žuti karton: Cimbaljević (Cvetex).

Cvetex: Rnković, Bjelanović, Ralević, Uković, Pešić, Živaljević (od 87. Lakičević), Vukanić (od 72. Balević), Mekić, Kalač (od 70. Barjaktarović), Cimbaljević, Pačariz.

Trener: Radoslav Lutovac.

Ekonomist: Hrastovina, Janjušević, S. Knežević, M. Knežević (od 68. Vuković), Roganović, Petković, J. Sarić (od 81. Draganić), Miljanić, Golubović, Marković, J. Sarić.