Nestvaran preokret Bormuta za nadu, Lester sve dalje od LŠ

Fudbaleri Bormuta savladali su Lester sa 4-1, u pretposlednjem susretu 35. kola Premijer lige.

Meč je dobro počeo za goste. Pogotkom Džejmija Vardija, Lester je poveo. Do kraja prvog poluvremena čuvali su vodstvo. Do sredine drugog poluvremena, sve je bilo idealno za goste. A onda je uslijedila katastrofa.

U dva minuta prosuli su sve do tada urađeno. Prvo je Stanislas pogodio za 1-1 u 66. minuti a onda je Solanke minut kasnije donio preokret svom timu. U 83. minuti, Evans postiže autogol. Konačan rezultat postavio je Stanislas u 88. minuti.

Bormut je pobjedom ostao u igri za opstanak. Oni su 18. sa 31 bodom a opstanak im bježi tri boda. Lester je četvrti ali ako Junajted dobije Sautemptona sutra, preskočiće ''Lisice'' na tabeli.