Modriča uzela bod

Kozara - Modriča

Na Gradskom stadionu u Gradišci, bez bez prisustva publike zbog vanredne situacije sa virusom COVID-19 odigrana je utakmica 2. kola mtel: I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – Alfa (Modriča) koja je završila neriješenim rezultatom 1-1.

Prve minute u utakmici između dve vodeće ekipe u prvenstvu, prolazi u obostranom ispitivamnju snaga, bez preteranih uzbuđenja. U 9. minuti Lolić odlično  šutira iz slobodnog udarca sa dvadeset metara, ali lopta odlazi tik pored gola. Preuzimaju fudbaleri Kozare inicijativu, ali bez konkretne završnice. U 18. minuti obostrano koškanje igrača Kozare i Alfe sudija Došlo prekida žutim kartonima Jandriću i Popoviću iz Kozare, te Kojiću i Ignjatoviću iz Alfe. U 24. minuti dobar prodor Hamzića, ubacuje loptu prema Malbašiću, ali je golman Simić brži.U 34. minuti, Batar šuta s peterca nakon kornera, ali lopta odlazi pored gola. Kozara pojačava ritam, pokušavaju igrači Kozare iz prekida nakon kornera. U 39. minuti pokušaj Malbašića brani Simić, na loptu natrčava Šikanjić i Kozara vodi sa 1-0. Samo minut kasnije Eskić ima šansu da poveća vođstvo, ali Kojić uklizava i blokira šut.

Eskić je u prilici i početkom drugog poluvremena, ali Simić dobro interveniše i izbacuje loptu u korner. Krenuli su gosti iz Modriče odlučnije u drugom poluvremenu, i već nakon prvog kornera u 49. minuti Trifković je najspretniji i šalje loptu u mrežu Kozare za izjednačenje reziltata. Odmah uzvraća Kozara preko Šikanjića, ali ovaj ne zahvaća dobro loptu glavom i ona je lak plijen za Simića. Kojić ne koristi iznenadnu šansu u 74. minuti, šutira sa desetak metara, Modić je već savladan, ali lopta odlazi tik pored gola. Uzvraća Kozara, Batar je odličan u skoku, ali lopta odlazi tik iznad prečke. Samo minut kasnije, u 76. minuti, odličan prodor Petkovića koji se sjurio ka petercu Modriče, ali mu odbrana izbija loptu tik pre šut. Opsjeda Kozara gol Simića posljednjih deset minuta, ali Domuzin i Popović ne uspijevaju i utakmica se završava neriješenim rezultatom.

U 3. kolu m:tel I ligi Republke Srpske, sljedeće subote 22. 8. 2020. godine fudbaleri Kozare putuju u Zvornik gdje će ih dočekati ekipa Drine. Utakmica počinje u 17 časova.

Kozara - Modriča 1:1 (1:0)

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Borković N. (od 53. min. Petković V.), Raspudić B., Hamzić A., Lolić D., Malbašić A., Popović A., Jandrić S. (od 66. min. Domuzin D.), Eskić S. (od 66. min. Petrović O.), Batar B., Šikanjić M.,  trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Matić B.,  Đurić L., Guskić P.

FK Alfa (Modriča): Simić A., Kojić N., Obradov O. (od 87. min. Kostadinović M.), Radić R., Prljeta N., Ignjatović S. (od 81. min. Nikić J.), Demonjić A. (od 50. min. Miljević P.), Ninković N., Trifković M., Kojić M., Janković I.,  trener: Purić D.,  Nisu igrali: Ćuruvija M., Kuljanin D., Radulović M., Karamanović D.

Slavija 1 : 1 Borac
Jedinstvo 0 : 1 Leotar
Ljubić 4 : 0 Tekstilac
Podrinje 0 : 0 Drina
Kozara 1 : 1 Modriča