16.08.2020 Slobodan Dakić

Podjele bodova u Dubravama

MRKONJIĆ GRAD: Fudbaleri Dubrava i Slobode iz Mrkonjić Grada remizirali su 1:1 u drugom kolu Druge lige - grupa „Zapad“. Kad se sve sabere i oduzme neriješen rezultat je možda najrealniji,  mada su gosti iz Mrkonjić Grda i sa igračem manje poveli 1:0, golom Igora Mirkovića iz penala.

Domći su uspjeli da poravnaju rezultat, takođe iz penala a strijelac je bio Majdanac.

Bila je to „tvrda“ utakmica bez velikog broja prilika s obje strane. Istini za volju fudbaleri Slobode u prvom poluvremenu su dominirali, dok iz igre nije zbog drugog žutog kartona isključen vezista Ranko Babić.

U drugom poluvremenu domaći tim  je imao inicijativu, ali osim izjednačujućeg gola nisu uspjeli ništa više da urade.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković zadovoljan je igrom i rezultatom svoje ekipe.

-Želim da se zahvalim domaćinu na fer i korektnoj igri i gostoprimstvu. U suštini moram biti zadovoljan, jer smo 50 minuta igrali sa igračem manje, jer je Ranko Babić dobio drugi žuti karton. Mi smo pred početak utakmice napravili plan kako ćemo igrati. I sve je bilo u redu dok nije isključen Babić. Dobro smo igrali i kontrolisali meč. Zbog isključenja  morali smo u drugom poluvremenu na napravimo određene rokade. Za razliku od prvog poluvremena, gdje smo mi dominirali i imali loptu u svom posjedu, u drugo poluvrijeme smo svjesno prepustili inicijativu  domaćinu i čekali svoje šanse iz kontra napada. Jedna takva je došla kada je Đaković srušen u šesnaestercu Dubrava i poveli smo sa 1:0.Umjesto da utakmicu mirno privedemo kraju napravili smo početničku grešku i umjesto da loptu pustimo golmanu mi odigramo protivničkom igraču i napravimo penal. Sami smo krivi što se kući vraćamo samo sa jednim bodom. Ali s obzirom na sve okolnosti moramo biti zadovoljni,  kaže Mirković.

Čelinac 2 : 1 Laktaši
Polet 1926 5 : 4 Omarska
Progres 7 : 2 OFK Brdo
Dubrave 1 : 1 Sloboda
Sloga (Srbac) 2 : 3 Jedinstvo
Borac 3 : 0 Sloga (Trn)