29.08.2020 Goran Filipović

Progres siguran na domaćem terenu

FK Progres

Fudbaleri Progresa iz Kneževa savladali su Laktaše rezultatom 4:1 u okviru četvrtog kola Druge lige – zapad.

Domaći su ušli u utakmicu sa velikom željom da se iskupe za poraz u prethodnom kolu, ta želja je dala rezultat već u prvom poluvremenu kada je kapiten Obrad Stojanović doveo ekipu u prednost nakon sjajno istrčane kontre i preciznog udarca sa distance. Nekoliko minuta kasnije Dragan Verić je udvostručio prednost odmjerenim udarcem sa 16 metara. Pri rezultatu 2:0 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu Laktaši su pokušavali da pronađu put do mreže golmana Markovića, ali u tome nisu imali velikog uspjeha. Vršili su gosti veliki pritisak na zadnju liniju Progresa, ali su domaći prije došli do gola. U 65. minuti Miljan Budić je povisio prednost na 3:0.

Nedugo zatim Laktaši ipak dolaze do pogotka i smanjuju prednost na 3:1. Do kraja meča gosti su nastavili sa napadima ali nisu uspjeli da postignu više golova. U finišu meča Dragan Verić svojim drugim pogotkom rješava sve nedoumice oko pobjednika na današnjoj utakmici.

Ovom pobjedom Progres dolazi do  polovičnog učinka iz četiri kola od dvije pobjede i dva poraza, dok Laktaši ostaju na osvojena tri boda.

U narednom kolu momci iz Kneževa igraju u Brodu protiv OFK Poleta, dok Laktaši dočekuju na svom terenu FK Dubrave iz Gradiške.

Čelinac 0 : 2 Polet 1926
Progres 4 : 1 Laktaši
Dubrave 0 : 3 Omarska
Sloga (Srbac) 2 : 0 OFK Brdo
Borac 3 : 0 Sloboda
Proleter 1 : 2 Sloga (Trn)