Važna tri boda za Crvenu zvezdu, Zemun slavio u Lazarevcu

Odigrani mečevi četvrtog kola Super lige Srbije za žene

Proteklog vikenda odigrani su mečevi četvrtog kola Super lige Srbije za žene.

U Požarevcu je aktuelni prvak države, ekipa Spartaka stigla do četvrte pobjede u sezoni, pošto su pobjedile domaći istoimeni tim rezultatom 0:2 golovima Aline Baka i Tijane Matić.

Crvena zvezda je stigla do prvog trijumfa u ovoj sezoni pobjedom nad Vojvodinom u Novom Sadu sa 1:2. Dvostruki strijelac za crveno-bijele bila je Aleksandra Savanović, a u samom finišu rezultat je uspijela da smanji Ivana Malijar, međutim to nije bilo dovoljno da Voša izbjegne poraz.

Zemun je prekinuo niz od dvije utakmice bez osvojenih bodova, pa su izabranice Nedeljka Čolića porazile u Lazarevcu domaću Kolubaru rezultatom 0:2. Sara Stokić je na početku utakmice u drugoj minuti dovela Zemunke u vođstvo, a u samom finišu meča pobjedu je potvrdila Helena Host.

Mašinac Trejs iz Niša nastavio je sa dobrim rezultatima, te stigao do trećeg uzastopnog trijumfa, a ovoga puta nad ekipom Radničkog 1923 iz Kragujevca. Mrežu su zatresle Andrijana Pejčić i Miljana Ivanović, a za domaćina je pogodila Jelena Varda.

Jedina utakmica u kojem nije bilo pobjednika je ona u Zemunu, gdje su snage odmjeriti domaća Sloga i ekipa TSC Iz Kanjiže, a na kraju su odigrali neriješeno (1:1). Povela je Sloga u 37. minuti preko Nine Čavić, da bi iz kaznenog udarca u 67. minuti izjednačila Marijana Jankov i postavila konačan rezultat.