Zvezda B 2018 gazi prema Super ligi Srbije

Zvezda B 2018 Beograd

Odigrani su mečevi trećeg kola Prve ženske lige Srbije, a poslije tri odigrane utakmice, ekipa Zvezda B 2018 iz Beograda nalazi se na vodećoj poziciji na tabeli sa maksimalnim učinkom.

Fudbalerke Zvezde B 2018 odlično su započele novu sezoni i ovaj klub je jedan od glavnih kandidata da od naredne sezone postane član društva najboljih u Srbiji. Prethodnog vikenda Beogradski tim savladao je Majdanpek rezultatom 2:0 golovima Anđele Paunović i Bojane Nagulj.

Najprijatenije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva je Moskva Novi Sad, koji je debitant u ovogodišnjem takmičenju. Ekipa Marka Komazeca je pobjedila Loznicu 4:2 na domaćem terenu i preuzela drugu poziciju na tabeli. Golove su postigle: Anja Hrvaćanin, Tamara Perlinac, Jovana Šijan i Mirjana Kanarić, dok je dva puta za gošće pogodila Snežana Jezdić.

Napredak je stigao do prva tri boda ove sezone, trijumfom nad Jedinstvom 2014 iz Pirota sa 3:0. Poveo je domaćin preko Suzane Petronijević u 4. minuti sa 1:0, a to je bio konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku meča dva puta je mrežu zatresla Marija Lisinac i donijela pobjedu domaćoj ekipi.

Spartak DOO Subotica bio je siguran protiv Beogradskog Rada sa čak 8:1, dok je Radnički 2012 iz Niša pobjedio kod kuće Laviče-Dubočicu iz Leskovca rezultatom 2:1. Jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu odnijela je Mačva Šabac, koja je sa 1:3 savladala Heroj Beograd.