Mladi Krajišnik na vrhu, podjela bodova u Podgradcima, Grbavcima i Čatrnji (video)

Minulog vikenda odigrani su svi mečevi 5. kola u Područnoj ligi Gradiška.

Sloga DIPO i Kozara su remizirali, a isto su učinili i 13 Skojevki i Potkozarje, te Biseri i Kalemi. U Gornjim Podgradcima domaći su bolje otvorili susret. U šestoj minuti vrlo dobar šut Mijatovića odbranio je Bojanić. Nakon toga u 21. minuti Kovačević je bio neoprezan, Šinik mu je 'ukrao' loptu, odigrao povratni pas ka Kodiću kojeg u šesnaestercu ruši odbrambeni igrač Sloge, a glavni arbitar Sredojević pokazuje na bijelu tačku.

Siguran realizator bio je Aleksandar Vujatović. U drugom poluvremenu rezervista Kozare Kalajdžić pogađa okvir gola, da bi nakon toga Sloga DIPO preuzela inicijativu. U 77. minuti nakon kornera za Slogu najbolje se snašao štoper Srđan Kostić i pogodio za izjednačenje. Do kraja susreta gosti su ostali sa igračem manje pošto je u 88. minuti neoprezno startovao Čikić i dobio direktan crveni karton.

Derbi donjeg dijela tabele odigrali su Biseri i Kalemi. Gosti su vodili 0:2 i 1:3, ali su domaći preko novajlija uspjeli doći do boda. Dvostruki strijelac za Kaleme bio je Stefan Gajić, a još je precizan bio Nikola Makitan, dok su za crno-bijele pogađali Radomir Majdanac, Neven Bunić i Goran Majdanac.

Potkozarje je još jednom namučilo ekipu 13 Skojevki, a na kraju jedino je susret na ''Gajevima'' završen bez golova.

Veliki preokret viđen je u Brestovčini. Omladinac je već u 16. minuti vodio sa 2:0, a strijelci su bili Dario Glišić i kapiten Dejan Nežić. Ipak u drugom poluvremenu Mladi Krajišnik uspio je postići čak tri pogotka i preuzeti čelo tabele u PFL Gradiška nakon pet rundi. Za velika tri boda tima iz Kukulja zaslužni su kapiten Miroslav Brkić, Miloš Sekulić i rezervista Bojan Marinković.

Pored Mladog Krajišnika tri boda na strani 'uzeo' je i Obradovac. Golovima Milana Kosa i Nebojše Lukića 'plavi' su savladali Lamince i ostvarili treću pobjedu ove sezone.

Tri gola, tri pobjede

Novajlija iz Elezagića nastavlja sa trijumfima na domaćem terenu. Još jednu minimalnu pobjedu Polet je upisao proteklog vikenda, a rival im je bila Župa. Jedini pogodak na utakmici djelo je iskusnog Milovana Vujičića. Pored Župe, identičnim rezultatom 1:0, Polet je ranije savladao Kaleme i Torpedo.

Najviše golova bilo je u Cerovljanima na meču između Torpeda i Borca. Domaći su već u 23. minuti vodili sa 3:0, a het-trik postigao je Nebojša Gvozdenović. Kada se činilo da je pitanje pobjednika riješeno, gosti do pauze uspijevaju smanjiti na 2:3. Prvo je penal iskoristio Milan Kljunić, a pet minuta prije odlaska na odmor pogodio je i Branimir Todorić. Ipak izabranici Bojana Vujića konsolidovali su redove i u drugih 45 minuta pokazali da posjeduju kvalitet više u odnosu na protivnika. S dva gola Nemanje Paripovića, te jednim rezerviste Petka Šinika Torpedo je na kraju upisao visoku pobjedu od 6:2.

U premijernom meču u Donjim Podgradcima Sloboda je poražena od Borca takođe nakon preokreta. Vođstvo Podgradčanima donio je Predrag Pralica, a istorijsku pobjedu Mašićanima u ovom rangu takmičenja obezbijedili su Vladimir Stijaković i Aleksandar Janković.

Biseri 2 : 0 Kozara
13 Skojevki 1 : 1 Torpedo
Polet 2 : 2 Borac (Šibovska)
Omladinac 1 : 0 Kalemi
Laminci 1 : 1 Potkozarje
Sloboda 3 : 1 Župa
Sloga DIPO 0 : 1 Mladi Krajišnik
Borac (Mašići) 1 : 3 Obradovac