Remi Leotara i Rudar Prijedora

Leoptar - Rudar Prijedor 0:0

U 7. kolu Prve lige Republike Srpske FK „Leotar“ je u derbiju kola protiv ekipe „Rudara“ iz Prijedora odigrao neriješeno 0:0. Nakon ovog kola oba kluba dijele prvo mjesto sa po 14 bodova.

Tokom prvih 30. minuta bila je to borbena utakmica i visokog ritma sa obje strane, ali bez šuteva u okvir gola i prilika. Prva prilika je viđena u 42. minutu kada je Šipovac iskosa sa lijeve strane šutirao, ali je lopta prošla pored desne stative gostiju.

Rezultatom 0:0 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu prvi su zaprijetili gosti kada je nakon ubačene lopte iz kornera kapiten Rudara sa pet metara šutira pored gola.

Domaći igrači imali su lijepu priliku u 62. minutu kada je Zečević zahvatio loptu volejom, a lopta je prošla poredstative golmana Petrovića.

Najbolja šansa za domaće bila je u 88. minutu kada je loptu iz kornera nabacio Sekulović, a u šesnaestercu gostiju je najviši bio Begenišić i njegov udarac glavom sa pet metara prošao je iznad prečke gola gostiju.

Samo minut kasnije Šešelj je dobio i drugi žuti karton (prvi je dobio u petom minutu prvog poluvremena) i sudija Darko Vukojević mu je pokazao put u svlačionicu.

Do kraja nije bilo prilika tako da je ova utakmica završila rezultatom 0:0.

Nakon utakmice trener Oleg Ćurić je rekao da je njegova ekipa bila za nijansu bolja po šansama i da su zaslužili da daju barem jedan pogodak.

„Momci su dali maksimum i ako ovako uđu u naredne utakmice nema zime za nas. Čestitam protivniku i vidjeli ste da se i protiv favorizovane ekipe koja je jedna od najorganizovanijih može igrati ako se da maksimum. Idemo dalje korak po korak dalje“, rekao je Ćurić.

Narednog vikenda ekipa iz Polica gostuje u Novom Gradu gdje ih dočekuje „Sloboda“.

Leotar - Rudar Prijedor 0:0

FK „Leotar“: Perišič, Andrić, Šešelj, Paranos, Ristić, Ramić, Milić(od 60. minuta Sekulović (od 90. minuta Ćutahija), Begenišić, Đurić, Šipovac, Zečević (od 81. minuta Medan). Trener: Oleg Ćurić.

FK „Rudar“: Petrović, Pekija, Bilbija (od 68. minuta Matović), Burazor, Rastoka (od 61. minuta Gavranović), Jaćimović (od 46. minuta Kulenović), Milićević, Marić, Zekanović (od 70. minuta Dojčinović), Ivetić, Marmat. Trener: Boris Savić.

Izvor: trebinelive.info

Zvijezda 09 2 : 0 Slavija
Modriča 4 : 1 Sutjeska
Drina 1 : 1 Željezničar
Tekstilac 1 : 0 Sloboda
Leotar 0 : 0 Rudar Prijedor
Borac 2 : 0 Sloga
Jedinstvo 2 : 2 Kozara