Slobodini poletarci srušili Trn

Sloboda MG - Sloga Trn 2:0

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode nastavili su seriju pobjeda. Naime, na stadionu „Želje“u Banjaluci, u derbiju 7. kola Druge lige - grupa „Zapad“ pobijedili su Slogu iz Trna 2:0 (1:0) i zasjeli na tron drugoligaške tabele.

Pobjeda izabranika Igora Mirkovića je više nego zaslužena, jer je mladi sastav Slobode nadigro goste iz Trna u svim elementima fudbalske igre. Da su napadači bili malo precizniji pobjeda bi bila još ubjedljivija. Istini za volju nekoliko šansi imali su  i gosti, ali su bili bez dobre završnice.

Šef stručnog štaba Mrkonjićana Igor Mirković, bio je na velikim mukama.  Pitao se kako za ovaj meč „skrpiti“ tim. Zbog suspenzije Vladana Gračanina, Igora Mirkovića, Duška Mitrića i Nikole Zeca, te povrijeđenih  Žeka Babića i kapitane Siniše Lazendića nije mogao računati na šest standardnih prvotimaca.

Ipak, i tako oslabljeni Mrkonjićani su održali fudbalski gostima iz Trna. Posebno je do izražaja došlo svršenstvo brzog iznošenja lopte iz zadnje linije i brzi kontranapadi, iz koji su i postignuta dva gola, a moglo je još toliko.

Nakon početnog ispitivanja snaga na terenu, fudbaleri Slobode preuzeli su inicijativu i kontrolu meča. Kao plod takve igre u 42 minutu Mrkonjićane u vođstvo dovodi mladi Ognjen Soldat. On je pobjegao odbrani gostiju, sjurio se u šesnaesterac gostiju i precizno loptu poslao u desni ugao gola Nikole Gašaića .

Mirkovićeve „bebe“ sa dobrom i odgovornom igrom nastavljaju i u drugom poluvremenu sa nastojanjem  da drugim golom ovjere pobjedu. U 56 minutu na  sceni je opet  Ognjen Soldat koji idealno upošljava poletarca Marka Nikića, koji pogađa mrežu Trnjana za veliko slavlje Mrkonjićana, Sloboda (MG) - Sloga(Trn) 2:0.

Inače, ova dvojica golobradih dječaka imaju 17, odnosno 18 godina. Nikić još nije ni punoljetan, a prošao je sve selekcije Slobode. Ognjen Soldat je osamnaestogodišnji mladić, koji je ovoga ljeta završio srednju medicinsku školu u Banjaluci. Poniko je u Slobodi, a zbog odlaska na školovanje u Banjaluku nastavio je trenirati u Borcu. Nastupao je za mlađe selekcije Republike Srpske i BiH. U vrhu je liste strijelaca Druge lige - grupa „Zapad“ sa  šest pogodaka.

Njima uz rame su i sedamnaestogodišnji štoper Dejan Milanović, bek Stefan Savanović, bek i krilo Milan Nenad, te Pero Vučković i golman  Đuro Kačevenda.

Fudbaleri Slobode pobjedom nad ekipom Sloge iz Trna zasjeli su na prvo mjesto tabele Druge lige - grupe „Zapad“ sa 16 bodova. Toliko bodova,  ali i  nešto slabiju gol razliku ima i ekipa Jedinstva iz Žeravice, ali i utakmicu više.

U narednom osmom kolu, koje se igra 26.septembra Mrkonjićane čeka derbi jeseni u Žeravici sa Jedinstvom.

Jedinstvo 0 : 2 Čelinac
Sloboda 2 : 0 Sloga (Trn)
OFK Brdo 2 : 0 Proleter
Laktaši 4 : 3 Borac
Polet 1926 2 : 1 Sloga (Srbac)
Progres 2 : 1 Dubrave