Nova pobjeda Crvene zvezde, crveno-bijele stigle do četvrte uzastopne

Crvena zvezda stigla do nove pobjede

Ženski fudbalski klub Crvena zvezda je u sedmom kolu Super lige Srbije za žene savladala kao domaćin ekipu Radničkog 1923 iz Kragujevca ubjedljivim rezultatom 5:0.

Tim iz Beograda je bio bolji u ovom meču. Svoje šanse su iskoristili na najbolji mogući način i na kraju su stigli do sigurnog trijumfa.

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu. Domaćin je do vodstva stigao u osmoj minuti preko Tijane Đorđević, a šest minuta kasnije prednost je udvostručila Mirela Tenkov.

U 41. minuti na 3:0 povisila je Ana Barjaktarović, pa je tada bilo jasno da će Crvena zvezda stići do četvrte uzastopne pobjede u ovoj sezoni.

U nastavku meča Tijana Dorđević je još jednom zatresla mrežu u 55. minuti, a konačan rezultat utakmice svojim takođe drugim golom postavila je Mirela Tenkov iz kaznenog udraca u 88. minuti.

Crvena zvezda nakon ovog kola se nalazi na drugom mjestu sa 14 osvojenih bodova, dok je Radnički 1923 iz Kragujevca ostao prikovan za dno, pa im slijedi grčevita borba za opstanak.

U narednom kolu izabranice Bore Raduke gostuju u Nišu, gdje će snage odmjeriti protiv Mašinca Trejs, a Radnički će dočekati TSC Kanjižu.