XS
SM
MD
LG

Slavija bolja od komšija iz Vojkovića

Kadeti i juniori Slavije i Famosa iz Vojkovića odmjerili su snage u 10. kolu Omladinske lige Bosne i Hercegovine grupa "Centar 1".

Jasno je da su Sokolovi kvalitetnija ekipa od svojih vršnjaka, a to su i materijalizovali kroz dvije pobjede po jako teškom terenu. Kadeti su slavili pobjedu od 5:0, dok su juniori pobjedonosni niz nastavili trijumfom od 2:0 golovima Mitrića i Avdalovića.

Ipak, ono što može da raduje sve u Vojkovićima jeste da njihovi omladinci, koji debituju u ovakvom rangu takmičenja, napreduju iz utakmice u utakmicu, a posebno se to može reći za juniore koji su protiv najkvalitetnijeg rivala u ligi skupo prodali kožu.

KADETI: SLAVIJA - FAMOS 5:0 (3:0)
SRC "Slavija"
Bez prisustva gledalaca
Sudija: Ermin Fazlagić (Sarajevo)
Strijelci:  1:0 Vučinić 36, 2:0 Ninković 39, 3:0 Lubura 43, 4:0 Gojković 54, 5:0 Stjepić 55
Žuti kartoni: Samouković (Famos)

SLAVIJA: Vlačo, Pušara (od 57. Kuljanin), Stjepić (od 69. Šehovac); Ninković (od 60. Muharemović), Ćosović (od 60. Vučetić), Aškraba (od 57. Škarić), Cvijetić, Gojković, Vučinić, Lubura, Divčić  Trener:  Bojan Regoje

FAMOS: Elez, Sikima, Golijanin, Buljević, MAstilo, Tomašević, Radojević, Samouković (od 60. Mičić), Ančić, Lubura, Vujadin  Trener: Ognjen Milinković

JUNIORI: SLAVIJA - FAMOS (V)  2:0 (0:0)
SRC "Slavija"
Bez prisustva publike
Sudija: Ermin Hadžović (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Mitrić 55, 2:0 Avdalović 81
Žuti kartoni: - 

SLAVIJA: Rončević, Popović, Avdalović, Kovačević (od 60. Dostanić), Pandurević (od 84. Miličević), Mitrić (od. 84. Milunović), Škrba, Tomić, Dabić (od 78. Močević), Đorem (od 84. Đerić), Debelnogić  Trener: Dragan Bjelica

FAMOS: Stojanović, Drakul, Ančić, M. Ristivojević, Ivanović, Terzić, Vasić, Vukašinović, Beribaka, Dragović, Ranitović  Trener: Predrag Koprivica


Novi Grad 2 : 5 Goražde
Slavija 2 : 0 Bosna
Famos (Hrasnica) 0 : 1 Željezničar
Rudar 1 : 7 Ilijaš
Rudar 2 : 0 Famos (Vojkovići)
Sutjeska 0 : 2 Olimp
Igman 4 : 1 UNIS
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Slavija 12 10 2 0 32
2 Sarajevo 12 9 1 2 28
3 Željezničar 12 9 1 2 28
4 Olimpik 12 8 2 2 26
5 Olimp 13 7 2 4 23
6 Ilijaš 12 6 3 3 21
7 Sutjeska 13 6 1 6 19
8 Rudar 13 5 4 4 19
9 Bosna 12 5 2 5 17
10 Famos (Hrasnica) 12 5 2 5 17
11 Igman 13 4 2 7 14
12 Novi Grad 13 3 2 8 11
13 Rudar 12 3 1 8 10
14 Goražde 12 2 2 8 8
15 UNIS 13 1 3 9 6
16 Famos (Vojkovići) 12 0 2 10 2