XS
SM
MD
LG

 Stakorina bolja od Romanije

Romanija, Pale

U okviru 8. kola Druge lige Republike Srpske grupa "Istok" fudbaleri Romanije kao domaćini danas su u Rogatici poraženi od Stakorine iz Čajniča razultatom 1:3 (1:1)

U utakmici koja je obilježena, sa tri crvena i 11. žutih kartona Romanija je bolje ušla u meč.
Paljani su poveli golom kapitena Marka Blagojevića u 21. minuti, a gosti su preko Stefana Spajića iz penala u 36. minuti poravnali. Čajničani su u nastavku pogodkom Aleksandra Milovića u 60. min. došli do prednosti 1:2, a na kraju Paljane je u finišu meča (81min) za konačnih 1:3. potopio Konstantin Katana.

Posle odigranih 8. kola fudbaleri Romanije su na 12. mjestu sa 10. bodova, a Stakorina sa 9. nalazi se na 13. mjestu prvenstvene tabele.

U 9. kolu, narednog vikenda (3/4 oktobar) Paljani putuju u Brodac na susret sa fudbalerima Jedinstva, a Stakorina će dočekati ekipu Gubera iz Srebrenice.

FK "Romanija" Pale - FK "Stakorina" Čajniče: 1:3 (1:1)

Gradski stadion / Rogatica
Bez prisustva gledalaca

Glavni sudija: Željko Pekić / Zvornik, pomoćnici: Bojan Pejić / Sokolac, Bojan Tojić / Bijeljina

Strijelci: 1:0 Marko Blagojević 21, 1:1 Stefan Spajić 36 (penal), 1:2 Aleksandar Milović 60, 1:3 Konstantin Katana 81

Crveni kartoni: Savo Terzić (75), Nikola Živković (78) Romanija, Stefan Spajić (78) Stakorina

Žuti kartini: Savo Terzić, Marko Maljukan, Miloš Košarac , Nikola Živković, Borislav Cicović, Njegoš Muharemović / Romanija
Todor Tadić, Konstantin Katana, Stefan Spajić, Radenko Pjević, Slobodan Đurović / Stakorina

Romanija: Nikola Mijović, Savo Terzić, Nikola Cicović (od 68 Filip Papić), Strahinja Čvoro, Marko Maljukan, Miloš Koroman, Nikola Živković, Borislav Cicović, kapiten Marko Blagojević, Njegoš Muharemović U protokolu su bili: Nenad Zeković i Đorđe Lazić

Stakorina: Vladimir Marić, Nemanja Simović, Darko Jovanović, Nemanja Bjelogrlić, Aleksandar Tadić, Aleksandar Ristanović, Todor Tadić, kapiten Konstantin Katana, Radenko Pjević U protokolu su upisani: Stojan Nešović, Stefan Spajić, Nikola Tošić, Viktor Racković, Slobodan Đurović, Siniša Tanasković


Proleter 1 : 1 Famos
Ilićka 01 2 : 1 Milići
Velež 2 : 0 Glasinac 2011
Budućnost 1 : 0 Mladost (Rogatica)
Mladost (Gacko) 1 : 0 Jedinstvo
Romanija 1 : 3 Stakorina
Guber 0 : 1 Vlasenica
Bratstvo 2 : 1 Drina HE
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Budućnost 8 6 0 2 18
2 Famos 8 4 3 1 15
3 Glasinac 2011 8 5 0 3 15
4 Mladost (Gacko) 8 4 2 2 14
5 Velež 8 4 1 3 13
6 Vlasenica 8 4 1 3 13
7 Guber 8 4 1 3 13
8 Ilićka 01 8 4 1 3 13
9 Jedinstvo 8 4 0 4 12
10 Drina HE 8 3 1 4 10
11 Mladost (Rogatica) 8 3 1 4 10
12 Romanija 8 3 1 4 10
13 Stakorina 8 2 3 3 9
14 Bratstvo 8 3 0 5 9
15 Milići 8 2 0 6 6
16 Proleter 8 1 1 6 4