Mladost bolja od Radnika

Fudbaleri Mladosti pobijedili su u prvom susretu desetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Radnik u fantastičnoj utakmici punoj preokreta rezultatom 3:2.

Već na samom startu utakmice, u drugoj minuti smo vidjeli stopostotnu šansu za goste, ali je Semir Bukvić odbranio zicer Veliboru Đuriću, te je ostalo 0:0 da bi u 21. minuti susreta zaprijetili i domaći. Hiroš i Hadžić su istrčali sjajnu kontru, lopta je došla do napadača Mladosti čiji udarac brani Kozić da bi isti akteri dvije minute kasnije doveli Mladost u vodstvo.

Hiroš je maestralno proigrao Hadžića čiji udarac završava iza leđa Kozića za vodstvo domaćeg sastava. Slavlje domaćih nije puno trajalo jer je Radnik izjednačio nakon tačno pola sata igre, a mrežu Bukvića majstorskim udarcem je pogodio Mekić koji je imao još jednu šansu nekoliko minuta kasnije i to nakon dodavanja Đurića, ali je taj pokušaj završio pored gola.

Radnik je do potpunog preokreta stigao u 66. minuti susreta. Velibor Đurić je sjajno uposlio Vladimira Bradonjića čiji udarac matira Bukvića i dovodi goste u vodstvo. Fudbaleri domaćeg tima su do kraja susreta pokušavali doći do izjednačenja rezultata, a do njega su stigli u 84. minuti susreta. Motika je faulirao Hiroša u kaznenom prostoru, veznjak Mladosti je uzeo loptu pogodio za 2:2, a u 89. je stigao novi njegov gol za pobjedu rezultatom 3:2.

Dodajmo da je Amer Hiroš koji je sigurno bio igrač utakmice pokvario utisak u 91. minuti susreta kada je dobio drugi žuti odnosno crveni karton, te je ostavio svoje igrače na cjedilu, ali se Radnik nije uspio vratiti i pobjeda je otišla na stranu domaćeg sastava.

Stadion: Gradski stadion. Sudija: Bandić Antoni (Grude). Žuti kartoni: Hiroš (Mladost), Šubert, Đurić, Gogić (Radnik). Crveni karton: Hiroš (Mladost). Strijelci: 1:0 - Hadžić (23), 1:1 - Mekić (30), 1:2 - Bradonjić (66), 2:2 - Hiroš (84p), 3:2 - Hiroš (89).

Mladost DK: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda (72. Kovač), Hadžić (92. Šišić), Hiroš, Ćerimagić, Biber (81. Hrustanović), Lalić (72. Dejanović), Mahmić, Begić. Trener: Miljanović Nemanja.

Radnik: Radnik: Kozić, Novaković, Sušić, Mekić (86. Janjić), Bradonjić, Popara (56. Karić), Šarić (76. Motika), Huseinbašić (56. Gogić), Đurić (86. Zukić), Koraksić, Šubert. Trener: Petrović Slavko.

Mladost 3 : 2 Radnik
Borac 2 : 0 Velež
Sloboda 2 : 0 Olimpik
Željezničar 1 : 0 Tuzla City
Zrinjski 2 : 3 Sarajevo
Široki Brijeg 1 : 0 Krupa