Derbi u Posušju bez golova, gosti zadovoljniji, Igman bolji od Goražda, Travnik od Bratstva

Senad Kašić

Nakon odigranog 9. kola u m:tel Prvoj ligi FBiH, od prvog do šestog mjesta razlika je samo dva boda, što potvrđuje da je ova liga, od njenog postanka jedna od najneizvjesnijih. To dokazuje i podatak da se ekipa GOŠK - a iz Gabele jedan od glavnih kandidata za elitu bh. fudbala nalazi na posljednjem mjestu.

Fudbaleri konjičkog Igmana na svom terenu su ugostili  Goražde, Konjičani su u prvom poluvremenu imalu stalnu inicijativu koju je golom u posljednjoj minuti realizovao Senad Kašić udarcem sa penala. U 58. minuti na sjajnu asistenciju Srđana Stanića Kašić je povećao prednost domaćih na 2:0. Dvije minute kasnije nakon kornera sa lijeve strane Bojan Mihajlović je smanjio prednost domaćih, 2:1, da bi Benjamin Šehić u 74. minuti na asistenciju Zajke Zebe postavio više nego zaluženih, 3:1 .

Banovićka Budućnost je gostovala u Živinicama, Ibrahimović je doveo goste u prednost u 60. minuti, 0:1, da bi Islamović u posljednjim trenucima

donio bod Slavenu, 1:1 .

Rudar i Travnik su zasluženo zabilježili minimalne domaće pobjede, 1:0, protiv Zvijezde (Dervišagić), Bratstva (Sazić), U Čapljini istoimena domaća ekipa i bihaćko Jedinstvo su odigrali miroljubivo, 1:1, Fajić je doveo Bišćane u rezultatsku prednost, u 16. minuti 0:1, a, Nikić je izjednačio devet minuta  kasnije za 1:1.

Na tri nedjeljne utakmice, na velikom derbiju u Posušju između istoimene ekipe i ekipe Vis Simm Bau koje su na vrhu tabele nije se imalo šta vidjeti, mreže su mirovale, gosti mogu biti zadovoljniji.

I u Hadžićima su mreže mirovale, mada su gosti od 60. minute imali igrača više, ali to nisu uspjeli iskoristiti .

U Tešnju, mada su Gabeljani prvi stekli rezultatsku prednost, Jusufbašić u 58. minuti, samo minut kasnije Dino Dizdarević je iz penala izjednačio, da u 90. minuti svojim golom donio veliku pobjedu Tešnjacima i nastavak sjajne serije.

Rezultati,

Živinice: NK Slaven - FK Budućnost 1:1 (Islamović 90+4'/Ibrahimović 60').

Tešanj: NK TOŠK - NK GOŠK 2:1 (Dizdarević 59' 90' /Jusufbašić 58') .

Kakanj : FK Rudar - NK Zvijezda 1:0 (Dervišagić 19')  .

Hadžići : FK Radnik - HNK Orašje 0:0 .

Travnik : NK Travnik - NK Bratstvo 1:0 (Sazić 85') .

Konjic : FK Igman - FK Goražde 3:1 (Kašić 45+2' iz 11m. 56' Šehić 74' /Muihajlović 58' ) .

Posušje : HŠK Posušje NK Vis Simm Bau 0:0.

Čapljina : HNK Čapljina - NK Jedinstvo 1:1 (Nikić 25'/Fajić 16')  .

Lista strijelaca

7 golova, Maid Jaganjac (NK Bratstvo),

6 - Dženan Haračić (NK Jedinstvo), Dino Dizdarević (NK TOŠK),

5 - Mirnes Salihović (FK Budućnost), Selmir Mahmutović (NK TOŠK),

4 -  Faruk Gačan (FK Rudar), Alden Vladavić (Radnik), Kerim Tatar (FK Goražde),   Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau), Kenan Dervišagić (FK Rudar),

3 - gola,  Zvonimir Mikić, Eldin Fačić (NK Orašje), Nermin Hodžić (NK Vis Simm Bau), Husein Poturalić (Bratstvo)....

FK Igman - FK Goražde 3:1 (1:0)

Gradski stadion u Konjicu, glavni sudija . Edin Mujkić (Doboj Istok)- , pomoćnici : Emir Delić (Zenica) i Adnan Ibarhimović (Brčko), 4 sudija : Deni Ćatibović (Sarajevo), delegat : Franjo Smoljo (Kupres), kontrolor suđenja : Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo). Strijelci : 1:0 - Kašić (40+2), 2:0 - Kašić (56), 2:1 - Mihajlović (58), 3:1 - Šehić (74). Igrač utakmice : Senad Kašić (Igman) .

Igman : Pajaziti - , Mašić,  Mandžuka (od 65. Graho ), Stanić , Hodžurda , Savinović ,  Rodrigo , Sabljica  (od 65. Osmanović ), Zeba,(od 81. Pendek- ), Kašić (od 58. Šehić), Džafić . Trener : Milomir Šešlija .

Goražde : Mujanović , Guzijan (od 50. Galešić ), Dučić , Gluhačević  (od 50. Salanović ), Mihajlović, Oković (od 72. Čeman- ), Tatar Danilović, Blagojević (od 72. Korjenić ), Velić , Jazvin  . Trener : Dženan Hošić .

GOŠK 3 : 0 Rudar
Travnik 0 : 2 Čapljina
Slaven 1 : 3 Radnik
TOŠK 3 : 0 Igman
Budućnost 1 : 0 Posušje
Bratstvo 0 : 4 Vis Simm Bau