Kozara nesavladiva, Torpedo na krilima najboljeg strijelaca zauzeo drugo mjesto

Minulog vikenda odigrani su svi mečevi 11. kola u Područnoj ligi Gradiška. Ono što je obilježilo ovu rundu jesu dobre igre domaćih ekipa koje su slavile na pet susreta, dva su završena neriješeno, dok je jedino Kozara na meču u Brestovčini, kojeg ste uživo mogli pratiti na Portalu ''Micro mreža'', upisala gostujuću pobjedu.

Turjačani sjajno otvaraju utakmicu i u 10. minuti dolaze do prednosti, strijelac je bio kapiten Nemanja Stojinić. U 38. prednost je duplirao Aleksandar Majstorac, da bi četiri minuta kasnije Dario Glišić svojim prvim golom na utakmici smanjio na 1:2. Ipak, pred sam kraj prvog dijela Kozara dolazi i do trećeg gola. U 44. minuti precizan je bio Aleksandar Vujatović.

U drugom poluvremenu četvrti gol za goste u 73. minuti postigao je Aleksa Majstorac, dok je konačan rezultat od 2:4 postavio prvotimac Omladinca Dario Glišić dvanaest minuta prije kraja utakmice.

Dejan Kojić najbolji strijelac lige

Fudbaleri Torpeda nastavili su sa odličnim igrama. Treću pobjedu zaredom, a šestu u posljednjih sedam utakimica ostvarili su na domaćem terenu protiv Borca. Po dva gola postigli su Dejan Kojić i Srđan Berić, jedan Srđan Knežić, dok je počasni gol za goste djelo Radomira Petkovića. S ova dva pogotka napadač Torpeda Dejan Kojić izdvojio se na vrhu liste strijelaca sa 13 golova, prate ga Predrag Pralica sa 12 i Bojan Radić sa 11.

U Grbavcima domaći su dva puta vodili, ali Podgradčani su u oba navrata upsjeli da se vrate. Prvi gol viđen je u 15. minuti kada je strijelac bio Mirko Čikić. U drugom dijelu u 54. minuti bivši fudbaler 13 Skojevki, a sada član Slobode Đorđe Gaćeša poravnava rezultat na 1:1. Samo sedam minuta kasnije jedanaesterac za Grbavčane u pogodak je pretvorio Dušan Vukobratović. U 81. minuti gosti takođe 's bijelog kreča' dolaze do veoma važnog boda, a precizan sa 11 metara bio je Predrag Pralica za svoj 12 gol ove jeseni.

Najuvjerljiviju pobjedu u 11. kolu ostvarilo je Potkozarje, s visokih 6:0 Aleksandrovčani su bili bolji od Župe. Po dva gola postigli su Duško Zelić i Nedeljko Grabovac, a po jedan kapiten Luka Kovač i Duško Miljević.

Nakon lošeg otvaranja sezone i osam utakmica bez pobjede fudbaleri Kalema vezali su tri uzastopna trijumfa za bjeg sa dna. Ovaj put izabranici Milana Kljajića bili su bolji od Mladog Krajišnika sa 4:1. Za jedanaesti bod ove sezone pogađali su Milenko Devušić, Stefan Gajić, Danijel Đurić i Mladen Čegar. Utješni gol za tim iz Kukulja dao je Bojan Janjić.

Zanimljiv duel odigran je u Čatrnji između Bisera i Sloge. Domaći su imali prednost nakon prvih 45 minuta, pošto je u 13. minuti u šesnaestercu gostiju najbolje se snašao Slavko Boloban. Drugi dio bolje otvara Sloga koja najprije u 60. minuti nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Slaviše Kovačevića dolazi do izjednačenja, a u 81. i do potpunog preokreta zahvaljujući mladom Aleksandru Mirajniću. Ipak domaći uspjevaju pred sam kraj utakmice doći do boda, a strijelac još jednog odličnog pogotka na utakmici iz 'slobodnjaka' bio je Neven Bunić.

Borac je sa 2:1 savladao Obradovac i došao do treće pobjede ove sezone. Tim iz Šibovske u rano vođstvo već u drugoj minuti doveo je Jasminko Kovač i sa minimalnom prednošću domaćih otišlo se na odmor. U nastavku plavi s ''Krndija'' vraćaju stvari na početak preko iskusnog Mensura Deme u 60. minuti, da bi gol odluke uslijedio samo osam minuta kasnije kada je kapiten domaćih Ljubiša Milinčić savladao Dejana Perića za konačnih 2:1.

U prvom susretu 11. kola odigranom u subotu Polet je bio bolji od Laminaca sa 3:1 nakon preokreta. Laminčani su poveli nakon pola sata igre golom kapitena Saše Dejanovića. U samom finišu prvog poluvremena domaći uspjevaju doći do 'egala', a strijelac je bio Goran Vranješ. Drugih 45 minuta obilježio je Riste Bjelić dvostruki strijelac za domaće u 72. i 81. minuti. Do kraja utakmice gosti su imali i kazneni udarac u 90. minuti, ali ga u pogodak nije pretvorio Radovan Perišić.

Biseri 2 : 0 Kozara
13 Skojevki 1 : 1 Torpedo
Polet 2 : 2 Borac (Šibovska)
Omladinac 1 : 0 Kalemi
Laminci 1 : 1 Potkozarje
Sloboda 3 : 1 Župa
Sloga DIPO 0 : 1 Mladi Krajišnik
Borac (Mašići) 1 : 3 Obradovac