Konačno trijumf

U utakmici 13. kola mtel: I lige Republike Srpske između FK Kozara (Gradiška) i FK Sloboda (Novi Grad) odigranoj danas na Gradskom stadionu u Gradišci fudbaleri Kozare su nakon što slast pobjede nisu osjetili osam utakmica zaredom ostvarili važnu pobjedu i slavili sa 3-2.

Tek što je utakmica počela Eskić dolazi u šansu, šutira i pogađa stativu gola gostiju. Dva minuta kasnije, Eskić je ponovo u šansi, izlazi sam pred Traku, ali šalje loptu zamalo pored gola. Nakon kornera u 4. minuti Runić šutira zamalo preko gola. Uspijevaju gosti iz Novog Grada da odole početnom pritisku Kozare i povežu svoje redove. Igra se otvoreno na obe strane. U 21. minuti Popović odlično prodire uzduž korner linije, šalje loptu iza leđa golmana Trake, ali ona prolazi paralelno sa gol linijom, dok Šikanjiću nedostaju milimetri da je zahvati i ugura u gol. I dok kroz glavu igrača Kozare prolaze šanse koje su propustili, gosti u tri poteza prebacuju loptu do Desnice u kontranapad, koji šutira i dovodi goste u vođstvo od 0-1. Ipak, nastavljaju fudbaleri Kozare sa napadima. Pokušava ponovo Popović, ali je Trako ovaj put na mjestu U 32. minuti lopta dolazi do Lolića koji jako šutira sa ivice šesnaesterca i postiže gol za izjednačenje.  Samo tri minuta kasnije, Veljkić Savo izvodi aut, lopta dolazi do Šikanjića koji ulazi u šesnaesterac gostiju, šutira i postiže gol za vođstvo Kozare od 2-1. Pokušavaju gosti doći do izjednačenja preko Živanića u posljednjoj minuti poluvremena, ali je Modić siguran i na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom Kozare od 2-1.

Olako fudbaleri Kozare prepuštaju inicijativu gostima iz Novog Grada u drugom poluvremenu, ali se igra većinom između dva šesnesterca. Odbrane oba tima su na visini zadatka i nema previše uzbuđenja u početnim minutama drugog poluvremena.U 67. minuti Desnica, ponajbolji pojedinac u redovima Slobode šutira iz daljine, ali lopta odlazi pored gola. Na drugoj strani pokušava Domuzin, ali je neprecizan. I kad su već svi očekivali kraj u 88. minuti slobodan udarac sa dvadesetak metara izvodi Desnica i pored nemoćnog Modića majstorski šalje loptu u mrežu Kozare za izjednačenje. Sudija Mazić pokazuje da se igra još tri minuta, igrači Slobode pokušavaju da ukradu vrijeme i sačuvaju loptu u svojim nogama zadovoljni rezultatom. Ipak, nije prošao ni minut nadoknade, lopta dolazi do Lolića zaboravljenog od odbrane gostiju, koji izlazi pred Traku i postiže svoj drugi gol na utakmici za važnu pobjedu Kozare od 3-2.

Ostala su još dva kola do kraja jesenjeg dijela prvenstva u mtel: I ligi Republike Srpske. Sljedeće subote 08. 11. 2020. na rasporedu je pretposljednje 14. kolo, a fudbaleri Kozare putuju u Banja Luku gdje e im domaćin biti FK Željezničar Sport Team. Utakmica počinje u 13 i 30 časova.

Kozara - Slooboda 3:2 (2;1)

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Veljkić S., Raspudić B., Hamzić A., Lolić D., Malbašić A., Popović A. (od 46. min. Domuzin D.), Runić N., Eskić S. (od 81. min. Veljkić Đ.), Batar B., Šikanjić M., trener Žerić N., klupa: Glišić P.,Govedarica S., Beuk S., Borković N., Pepić D., Malbašić M.

FK Sloboda (Novi Grad): Trako E., Bubić Ž., Arežina D., Živanić B. (od 5. min. Vučen B.),, Desnica M., Dojčinović S., Galin M., Stojnić S., Dodig M. (od 55. min. ., Antonić Lj.), Kostadinović B., Kukavica E., trener Šabić E., klupa: Kondić M., Salkić ADavidović R., Radišoć L., Šumić E.

Tekstilac 1 : 0 Slavija
Leotar 2 : 2 Drina
Borac 2 : 1 Modriča
Jedinstvo 0 : 2 Zvijezda 09
Ljubić 2 : 2 Sutjeska