Raspucani Budić

Fudbaleri Progresa iz Kneževa pobijedili su na svom terenu ekipu Jedinstva iz Žeravice rezultatom 6:2 u okviru 13. kola Druge lige RS -  zapad.

Domaći su ovaj meč dočekali u dobrom raspoloženju nakon prve gostujuće pobjede u sezoni koju su ostvarili u prethodnom kolu. Progres je u ovaj meč ušao bez nekoliko standardnih prvotimaca, ali to se nije odrazilo na igru ekipe. Domaći su u vođstvo došli već u 10. minuti efektnim pogotkom Miljana Budića, koji je volej udarcem zakucao loptu u mrežu.

Međutim gosti, koji su važili za izrazitog favorita, dolaze do izjednačenja u 38. minuti golom Aleksandra Kondića. Isti igrač je nekoliko minuta kasnije nespretno reagovao i smjestio loptu u svoj gol, tako da se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Progresa od 2:1.

U drugom poluvremenu ekipa Dragana Glamočića je imala terensku inicijativu, te  je u 59. minuti povisila prednost na 3:1, još jednim pogotkom Budića. Nakon ovoga gola dolazi do opuštanja kod domaćih igrača što koristi Kondić koji dalekometnim udarcem smanjuje na 3:2.

Poslije drugog primljenog gola Progres ubacuje u brzinu više i za dva minuta postiže dva pogotka koji su riješili sve dileme oko pobjednika, pogađali su u 72. Budić i u 74. minuti Obrad Stojanović. Do kraja meča Miljan Budić je uspio da postigne još jedan zgoditak, te s pravom može ponijeti epitet igrača utakmice. Na kraju ubjedljivih 6:2 za Progres protiv favorizovanog protivnika.

Sa današnja četiri postignuta gola Budić se vratio u trku za najboljeg strijelca, na prvom mjestu je Branko Rosić iz Omarske sa 14 golova, dok napadač Progresa ima gol manje. Jedinstvo iz Žeravice se nakon ovog poraza nalazi na četvrtom mjestu prvenstvene tabele, dok Progres sada zauzima osmu poziciju. Ovo je bilo posljednje kolo u jesenjem dijelu lige.

Omarska 2 : 1 Čelinac
Laktaši 4 : 0 OFK Brdo
Polet 1926 2 : 2 Sloboda
Progres 6 : 2 Jedinstvo
Dubrave 4 : 1 Sloga (Trn)
Sloga (Srbac) 9 : 0 Proleter