Srbija na Svjetskom prvenstvu!

Futsaleri Srbije plasirali su se na Svjetsko prvenstvo, vrativši se tako na najveću svjetsku smotru najboljih futsalera poslije propuštenog takmičenja 2016. godine u Kolumbiji.

Orlovi su večeras u revanš meču baraža za Svjetsko prvenstvo remizirali sa Finskom 5:5 , što im je uz minimalnu pobjedu od 1:0 u prvom meču bilo dovoljno da se nađu u Litvaniji naredne godine.

Odlično je krenula reprezentacija Gorana Ivančića. Igrala se 2. minuta kada gosti izvode sjajnu akciju, Strahinja Petrov asistira za Marka Pršića koji pogađa praznu mrežu.  Ipak, samo dvije minute kasnije Tuuka Pikkarainen je na pravom mjestu nakon što Nemanja Momčilović brani prvi šut poslije prekida i pogađa za 1:1.

U 11. minutu potpuni preokret domaćinu donosi Panu Autio, koji kroz živi zid provlači loptu i donosi slavlje Fincima, ali ono nije dugo trajalo jer je Jovan Lazarević presjekao jedan pas domaćih i špicem zakucao loptu pod prečku Savolainenovog gola za svoj prvi od tri pogotka večeras.

Ipak, u 15. minutu ponovo Finci vode. Ponovo je prekid bio koban po Srbiju, a ovaj put je gol postigao Petri Gronholm, a to je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavak susreta bolje ulazi Srbija i u 24. minutu Jovan Lazarević se ponovo fantastično snalazi i pogađa za 3:3, da bi u 29. minutu i treći put pogodio za novo vodstvo Srbije od 4:3.

Svjesni da nema mnogo vremena do kraja, a da im treba pobjeda od barem dva gola razlike Mićo Martić uvodi višak u igru, što koriste domaći u 32. minutu kada Panu Autio ostaje sam na drugoj stativi za 4:4.  Konačan udarac Fincima zadao je Miloš Stojković u 37. minutu kada je iskoristio i minimalan prostor koji mu je ostavljen da pogodi mrežu domaćih i Srbiju odvede na 5:4, što je na kraju bio, ispostaviće se, i prelomni momenat u ovom meču. U 39. minutu Finci ponovo poslije prekida postižu gol za 5:5, preko Jukka Kytole, ali je to bilo sve od njih u ovom meču, premalo je vremena ostalo za neki veći povratak.

Ovom utakmicom završene su evropske kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo iduće godine u Litvaniji koje se igra od 12. septembra do 3. oktobra. Pored Srbije, iz Evrope će igrati domaća Litvanija, Kazakhstan, Rusija, Španija, Portugal i Češka, koja je izbacila Hrvatsku.

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred