Olimpik bolji od Radnika

Fudbaleri Olimpika su danas na svom terenu u posljednjem meču u 2020. godini savladali Radnik, u 19. kolu Premijer lige, sa minimalnih 1:0. Čovjek odluke bio je Kenan Handžić koji je u finišu prvog poluvremena postigao gol za vodstvo, a ispostaviće se i konačan rezultat.

Nakon početnog odmjeravanja snaga, prva prilika viđena je u sedmoj minuti kada je Ivan Dujmović šutirao malo pored gola Dalibora Kozića. Samo minutu kasnije i Kruz je probao svoj udarac, ali i njegov šut odlazi pored gola.

Prvi pokušaj gosti imaju u 15. minutu. Ermin Huseinbašić je šutirao iz slobodnog udarca, pogodio je živi zid, a onda iz ponovnog pokušaja šutira pored gola.

U 19. minutu Olimpikov Mahir Karić je pokušao, ali ovaj put je Kozić uhvatio tu loptu bez problema. Deset minuta kasnije pokušao je i Marko Perišić, no njegov šut odlazi preko gola gostiju, da bi u 31. minutu Adnan Osmanović šutirao pored gola.

Nakon slobodnog udaraca je, potom, Šišić imao jako dobru priliku, ali je jedan od defanzivaca Radnika u posljednji trenutak izbacio loptu u korner.

Dobru kontru gosti izvode u 37. minutu utakmice. Vladimir Bradonjić je šutirao, Hadžić izbacio loptu u korner. Gosti su najbolju priliku imali u 40. minutu. Vladimir Bradonjić je asistirao, a Milan Vušurović iskosa šutirao pored gola.

Olimpik do vodstva dolazi u 42. minutu nakon jedne lijepe akcije, a Kenan Handžić dobrim udarcem sa dvadesetak metara uspjeva da savlada Dalibora Kozića.

Posljednju šansu u prvom poluvremenu imaju gosti. Milan Vušurović je pobjegao po lijevoj strani, centrirao, ali Radnikov Mahir Karić šutira pored gola.

Drugo poluvrijeme Olimpik otvara sa dvije odlične prilike. Prvo je nakon ubačaja sa desne strane Adnan Osmanović za malo zakasnio da plasira loptu u mrežu, a onda je upravo nakon prekida Osmanovića Šišić u sjajnoj prilici, ali Ivan Šubert izbija loptu.

Nakon perioda igre u kojem nismo vidjeli previše izrazitih prilika, u 66. minutu nakon akcije Karića, Osmanovića i Šišića, ovaj posljednji šutira, ali lopta odlazi pored gola.

U 73. minutu, šutirao je Stefan Janjić, ali lopta odlazi malo preko gola golmana Hadžića.

Do kraja utakmice nije se mnogo toga uzbudljivog dešavalo, te je ostalo Olimpik - Radnik 1:0.

Olimpik - Radnik 1:0 /K. Handžić 42'/

Velež 4 : 0 Mladost
Olimpik 1 : 0 Radnik
Tuzla City 2 : 0 Borac
Sarajevo 2 : 1 Sloboda
Krupa 2 : 1 Željezničar
Široki Brijeg 2 : 1 Zrinjski