Leo lako sa Zrinjskim

Leotar - Zrinjski

U 10. kolu Prvenstva BiH KK “Leotar” je u Sportskoj dvorani “Mioš Mrić” pobijedio HKK “Zrinjski” 94:77 (27:21, 24:25, 22:16, 21:15). Trebinjcima je ovo peta pobjeda uz četiri poraza.

Gosti su dobro ušli u većerašnji meć i trojkom Zovka poveli sa 0:3, a u petom minutu imali su i osam koševa prednosti 8:16. Domaćin polako sustiže goste i iz slobodnih bacanja koje je izveo Aleksić u sedmom minutu Leotar prelazi u vođstvo.

Trojkom Damjanovića u posljednjoj sekundi prvih deset minuta završeno je sa 27:21.

U drugoj četvrtini igrači Mira Vukoja održavaju prednost od šest koševa, ali se na poluvrijeme ipak otišlo sa pet koševa razlike u korist domaćina 51:46.

Tokom treće četvrtine domaćin je povećavao prednost tako da je imao i plus 13 (81:68), ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 73:62.

Posljednju četvrtinu domaćin je odlično igrao pa je u 35.minutu bila i najveća prednost pus 22 koša (86:64), ali do kraja utakmice gosti su smanjili na konačnih 94:77.

Kod pobjednika najefikasniji su bili Mijović sa 26 i B. Đurasović 17 koševa, a kod gostiju Anđušić sa 16 koševa.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Zenici kod KK “Čelik”.

Leotar - Zrinjski 94:77 (27:21, 24:25, 22:16, 21:15)

KK „Leotar“: Damjanović 5, B. Đurasović 17, Raičević 11, Aleksić 2, Mijović 26, Marić 2, Tupanjanin , Milidragović 11, Ninković 8, Šakotić2 , Milošević , N. Đurasović 10. Trener: Miro Vukoje.

KK „Zrinjski“: Soldo 4, Zovko 12, Vranješ 12, Erwin 8, Zlomislić 3, Knežević 11, Čović 6, Pajić 2, Džajić 3, Anđušić 16 . Trener: Neven Nikolić.

Izvor:trebinjelive.info