Srbac bolji od Prijedora

Rukometaši Srpca pobijedili su u gostima ORK Prijedor 2 sa više nego ubjedljivih 39:21. Bila je ovo ranije odgođena utakmica 9. kola m:tel Druge lige Republike Srpske koja je odigrana u Sportskoj dvorani „Mladost“ u Prijedoru. Već na poluvremenu gosti su vodili sa pet golova razlike, 17:12 te su na taj način najavili osvajanje cijelog plijena u ovom prvenstvenom okršaju.

U nastavku utakmice su zaigrali još efikasnije i na kraju su stigli do ubjedljivog trijumfa. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Đorđe Đurić i Milovan Basurić koji su dali po devet golova, dok je u poraženom timu Damjan Radaković postigao sedam pogodaka.
Do kraja prvog diejla drugoligaške sezone na zapadu preostalo je da se odigra susret između Dervente 2 i Borac m:tela 2 (meč je na programu u subotu, 26. decembra u Sportskoj dvorani u Derventi).

Sloga 33 : 24 ORK Sava Brod 2019
Teslić 32 : 25 Derventa 2
Prijedor 2 21 : 39 Srbac
Borac M:TEL 2 39 : 21 Laktaši
Čelinac 26 : 30 Kaluđer
Srednjoškolac 33 : 21 Kozara 2
1 Borac M:TEL 2 9 8 1 0 17