Pobjeda Glasinca u komšijskom derbiju

Futsaleri Glasinca savladali su večeras ekipu Kluba malog fudbala „Jahorina“ u okviru šestog kola Prve futsal lige Repblike Srpske – grupa Istok rezultatom 5:3 i pobjedom protiv komšija sa Pala zadržali su drugo mjesto na ligaškoj tabeli.

Utakmicu, odigranu u dvorani u Sokocu, bolje su otvorili gosti koji u ranoj fazi meča stižu do rezultatske prednosti od 1:0 pogotkom Nemanje Kneževića. Izjednačenje Glasincu i konačan ishod prvog poluvremena 1:1 donio je odličnim pogotkom petom Darko Čašević.

U drugom dijelu susreta viđena je efikasnija igra oba tima, mnogo šansi i ukupno šest golova. Rezultatsku prednost domaćinima u 23. minuti obezbijedio je Stefan Arbinja ali vođstvo je trajalo pet minuta. Mrežu Glasinca pogodio je Miloš Košarac, a samo minutu kasnije Nenad Đerić postiže gol za 3:2 u korist Sokočana.

Svojim drugim pogotkom na meču Stefan Arbinja povećava prednost Glasnica na nedostižnih 4:2 iako je Knežević samo par trenutaka kasnije smanjio rezultat.  Nova tri boda za domaćine i konačan rezultat od 5:3 osigurao je Stefan Milinković golom u 39. minuti.

U narednom kolu prvoligaškog takmičenja KMF „Jahorina“ ugostiće sastav Ljubinja, a futsaleri Glasinca putuju u Istočno Sarajevo kod bivšeg premijerligaša i šampiona BiH, ekipe Tanga.

Nevesinje 5 : 5 Beli anđeo
Ugljevik 11 : 3 Tango
Glasinac 5 : 3 Jahorina
Ljubinje 3 : 11 Leotar