Petarda Linkolna za prvo mjesto nakon krnjavog kola

Danas je trebalo da se odigra 20. kolo u Ligi 1. Međutim, na kraju je odigrano pola kola a pola mečeva je odloženo.

Linkoln je obilježio krnjavo kolo. Oni su sa 5-1 deklasirali ekipu Bartona. Golovima Hauvarta i Džonsona, vodili su 2-0 na poluvremenu. Skuli i Džonson povisili su u nastavku na 4-0. Hemings je smanjio na 4-1 a konačan rezultat postavio je Anderson.

Nakon par dobrih rezultata, Šruzburi nije došao do pobjede kod Vigana. Domaći su poveli golom Kina da bi Vili donio 1-1 i bod Šruzu.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati. Čarlton i Plimut odigrali su 2-2. MK Donsi savladali su Bristol Roverse sa 2-0 a istim rezultatom Oksford je savladao Vimbldon. Kru i Flitvud odigrali su 1-1.

Na tabeli je prvi Linkoln sa 38 bodova, Portsmut ima 35 a Hal 34 boda. Na dnu su Nortempton sa 18 bodova, Svindon ima 17, Vigan 16 te Barton 13 bodova.