Junajted savladao Vilu u sjajnom meču

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Aston Vilu u 17. kolu Premijer lige. Junajted je u sjajnom meču slavio sa 2-1.

Domaći su bolje otvorili susret te su prijetili gostima ali je Martinez bio siguran. U 13. minuti, prvi pokušaj vile i to preko Megina ali ostalo je 0-0. Junajted je igrao bolje do kraja prvog poluvremena a bolju igru krunisali su vodstvom. U 41. minuti, Marsijal je pogodio za 1-0.

Vila je prva zaprijetila u nastavku. Votkins je šutirao a De Hea sjajno odbranio. Gosti su ipak došli do izjednačenja. Griliš je pronašao Traorea a ovaj je pogodio za 1-1. U 61. minutu, Junajted je vratio vodstvo. Luiz je srušio Pogbu a Bruno je pogodo iz penala za 2-1. Junajted je potom imao šansu preko Marsijala a Vila je preko EL Gazija umalo izjednačila. Sjajan pokušaj imao je Bruno ali je Martinez odbrani.

Argentinac je sačuvao svoju mrežu i kada je sjajno odbranio šut Džejmsa. U nadoknadi susreta, gosti su imali dvije sjajne šanse. Prvo je De Hea odbranio šut Keša da bi pokušaj Dejvisa bio izblokiran.

Ovom pobjedom Junajted je došao na diobu prvog mjesta sa Liverpulom.

Everton 0 : 1 West Ham United
Manchester United 2 : 1 Aston Villa
Tottenham Hotspur 3 : 0 Leeds United
Crystal Palace 2 : 0 Sheffield United
Brighton 3 : 3 Wolverhampton
West Bromwich Albion 0 : 4 Arsenal
Burnley 1 : 1 Fulham
Newcastle United 1 : 2 Leicester City