Mladost uzela Kup

OK Mladost, Brčko

OK Mladost Brčko osvajač KUP-a Bosne i Hercegovine!

U finalu KUP-a Bosne i Hercegovine za odbojkaše sastale su se  ekipe OK Mladost iz Brčkog i HOK Domaljevac. Susret tima koje su regularni dio ligaškog takmičenja završile na prve dvije pozicije, obećavao je kvalitetan meč i zanimljivu borbu za prvi trofej u tekućoj sezoni. Tim iz Brčkog, kao šestostruki uzastopni šampion BiH i aktuelni osvajač KUP-a, svakako je u meč ušao kao favorit sa ambicijom da nastavi pobjednički niz i odbrani titulu osvajača ovog takmičenja.

U, na momente jako neizvjesnom meču, posebno u drugom setu, Brčaci su ipak opravdali tu ulogu i sa maksimalnih 3-0 došli do pobjede koja im je osigurala prvu ovosezovnsku titulu.

Obje ekipe ušle su dobro u meč. Mladost je prvu osjetniju prednost, od 3 poena razlike, ostvarila pri rezultatu 7-4, no Domaljevac je držao rezultatski priključak pa se na prvi tehnički tajmaut otišlo pri rezultatu 12-10.

U drugom dijelu prvog seta nastavilo se u istom tempu. Dobar otpor odbojkaša Domaljevca, ipak trajao je samo do rezultata 21-19 za Mladost, kada Brčaci prave seriju od 4-0 i na taj način osvajaju prvi set.

Gotovo isti scenarij gledali smo i u prvom dijelu drugog seta. Tijesna rezultatska borba do prve pauze donijela je ponovno rezultat od 12-10, a i ovoga puta u prednosti su bili Brčaci. Ipak, u ovom setu prednost od 4 poena razlike dolazi već pri rezultatu 16-12, pa je trener Domaljevca Zlatko Ivić  u tom trenutku bio prinuđen da traži minut odmora. Pauza je urodila plodom, te Domaljevac jako brzo dolazi do serije od 5-0 i za prelazi u vodstvo, bilo je 16-17. Slijedila je uzbudljiva razmjena poena, a jedan poen prednosti tim Domaljevca je imao i kad se pri rezultatu 21-20 otišlo na novu pauzu. Ni u završnici seta nije manjkalo uzbuđena. Domaljevac je imao set loptu pri rezultatu 24-23, no potom Mladost osvaja dva poena i dolazi do svoje set lopte. Sjajna odbojkaška predstava sa obje strane u ovim trenucima donijela je novi preokret, Domaljevac je imao nove dvije set lopte, ali nisu uspjeli da ih iskoriste. Znala je to kazniti iskusna ekipa Mladosti, koja koristi svoju drugu set loptu i postavlja konačan rezultat 29-27.

Gubitak drugog seta donio je psihološki pad odbojkašima Domaljevca što se odrazilo i na njihovoj igri u trećem setu. Sa druge strane, Mladost je u set ušla dosta opuštenije i igrala jako dobru odbojku. Prednost Mladosti se povećavala kako je set odmicao, pa su Brčaci uspjeli da stignu i do 7 poena razlike, pri rezultatu 19 -12. U završnici seta ništa značajnije se nije promijenilo u odnosu snaga na terenu, te su Brčaci rutinski priveli meč kraju. Na kraju je bilo 25-17 u trećem setu, i ukupnih 3-0.

Za najboljeg igrača finala izabran je Eldar Trakić iz ekipe Mladosti.

Maglić 3 : 2 Ljubinje
Domaljevac 3 : 2 Bosna (Ka)
Bosna (Sa) 0 : 3 Kakanj 78
Mladost 3 : 0 Modriča
Jedinstvo 1 : 3 Borac m:tel