Junajted prekinuo seriju Sitija, Liverpul nastavio da se bruka

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Mančester Siti sa 2-0 u 27. kolu Premijer lige.

Početak je bio sjajan za goste. Žesus je nepromišljeno faulirao Marsijala u kaznenom prostoru a Fernandeš je pogodio za 1-0. Potom je šansu propustio i Šo te je ostalo 1-0. Siti je preuzeo kontrolu nad mečom. Redale su se šanse Sterlinga, Zinčenka, De Brujnea a u završnici prvog poluvremena ni Marez nije pogodio.

Drugo poluvrijeme je krenulo vatreno. Rodri je imao sjajnu šansu ali je pogodio prečku. Kazna za promašaj je stigla i Šo je pogodio za 2-0. Do kraja susreta bilo je prilika sa obje strane ali nije bilo promjene rezultata i Siti je doživio poraz nakon 20 uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima.

Poraze je nastavio redati i Liverpul. Savladao ih je i Fulam golom Lemine sa 1-0 i to je Liverpulu šesti uzastopni domaći poraz.

Aston Villa 0 : 0 Wolverhampton
Brighton 1 : 2 Leicester City
Burnley 1 : 1 Arsenal
Chelsea 2 : 0 Everton
Liverpool 0 : 1 Fulham
Manchester City 0 : 2 Manchester United
Sheffield United 0 : 2 Southampton
Tottenham Hotspur 4 : 1 Crystal Palace