Leotar izbacio Borca i otišao u finale doigravanja za Premijer ligu

Foto/ Lokoportal

KMF Leotar iz Trebinja sinoć je u Banoj Luci pobijedio domaći Borac, te tako izborio plasman u finale doigravanja za plasman u Premijer futsal ligu BiH.

Trebinjci su prije četiri dana u Trebinju, također, pobijedili Borac.

Sinoćnja utakmica završena je rezultatom 2-1 u korisr Leotara, a kako kažu iz Borca imali su svoje prilike, igrali odlično, ali ih sreća nije pomazila.

Leotar je golom Draškovića poveo u 11. minuti susreta, a domaći su u 34. minuti uspjeli izjednačiti preko Šimunovića. Nastavili su domaći futsaleri napadati, a pred sami kraj jednu njihovu grešku, u 39. minuti, kažnjava Cimirot te svoj tim odvodi u finale doigravanja.

Podjsećamo, KMF Doboj i KMF Ugljevik u srijedu igraju, treću, utakmicu koja će odlučiti putnika u finale. Utakmica se igra od 20:30h u Osječanima.