Lokosice poražene u Mostaru

Lokomotiva Brčko

Fudbalerke Lokomotive iz Brčkog poražene su na startu druge polusezone na teškom gostovanju u Mostaru od ekipe Emine rezultatom 3:2 u okviru 12. kola Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine.

Iako je bio rezultat tijesan sve do kraja utakmice, kao o igra na terenu, ekipa sa Save nije uspijela izbjeći poraz, pa joj je to ukupno peti ove sezone. Povela je Emina preko Merime Gradinović u 16. minutu, da bi rezultat udvostručila Veronika Terzić u 30. minutu prvog poluvremena.

Rezultat je pet minuta kasnije sjajnim golom smanjila Nikolina Vujadin, nakon što joj je asistirala Marija Damjanović, pa se sa tim rezultatom i otišlo na odmor. Samo što je počeo drugo poluvrijeme, domaćin je ponovo otišao na dva razlike, a drugi gol na meču postiže Merima Gradinović. Ipak, Lokosice se nisu predavale, pa su ponovo smanjile rezultat u 88. minutu preko Sare Trujić, no nažalost nije bilo vremena za izjednačenje i to je bio konačan rezultat.

SFK 2000 Sarajevo je deklasirao na domaćem terenu ekipu Banja Luku sa čak 12:0 i tako došao do još jedne pobjede i odmakao na šest bodova u odnosu na drugoplasiranog.

Pet pogodaka na utakmici postigla je Armisa Kuč i tako povećala svoj broj golova na listi strijelaca na 25 u 12 odigranih mečeva ove sezone. Het trik upisala je Alma Krajnić, a po jedan su dodale Maja Jelčić, Amela Kršo, Selma Kapetanović i Fadila Mujkić.

Iskra 3 : 1 Radnik Bumerang
Emina 3 : 2 Lokomotiva
SFK 2000 12 : 0 Banja Luka
Fortuna 9 : 0 Modriča