Raspucani Prijedorčani

Brzo su fudbaleri Rudar Prijedora preboleli poraz u Modriči i sa ubedljivih 4:0 savladali su zvorničku Drinu revanširajući joj se za jesenji poraz (0:1) koji je bio prvi neuspeh “rudara” u tekućem šampionatu Republike Srpske.U oba poluvremena izabranici trenera Borisa Savića postigli su po dva gola i kao da su Zvorničani platili ceh slabe realizacije Prijedorčana na startu proleća.

Već u 7. minutu domaćin je poveo golom Brazilca Santosa Rodrigeza posle kornera Perice Ivetića, kada je skočio i loptu glavom poslao u mrežu Drine. Isti igrač je u 20. minutu napravio majstoriju kada ga je uposlio Danilo Marmat, Brazilac je sjajnim potezom prebacio gostujućeg defanzivca Aleksandra Ilića, a potom šutirao i matirao Dalibora Drakulića. Imali su Prijedorčani još prilika, ali do kraja prvog dela nije bilo više pogodaka.

Nastavak je doneo istu sliku na terenu, domaćin je napadao u želji da postigne još koji pogodak, Drina se uglavnom branila i retko prelazila na polovinu Rudar Prijedora. U 55. minutu žuti-plavi su postigli treći pogodak, a strelac je bio Nemanja Marić šutirajući glavom nakon centaršuta Marmata iz kornera. Posle tog gola meč je bio rešen, a i domaći igrači su smanjili tempo. Ipak, u 90. minutu rezervista Dejan Glišić postigao je i četvrti pogodak postavivši konačan rezultat.

Rudar Prijedor – Drina (Z)  4:0 (2:0)

Gradski stadion u Prijedoru. Bez gledalaca. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) . Strelci: Santos Rodrigez u 7. i 20, Marić u 56. i Glišić u 90. minutu. Žuti kartoni: Burazor (Rudar Prijedor), Tvrdišić, Sićović (Drina).

RUDAR PRIJEDOR: Topolović , Daglas Kruz , Santos Rodrigez  (od 66. Glišić ), Burazor , Gavranović , Amoa  (od 77. Sadžak ), Radulović  (od 57. Bilbija ), Marić , Ivetić , Jakupović  (od 77. Sajak ), Marmat  (od 57. Stjepanović ).

DRINA (Z): Drakulić , Tvrdišić , Jevtić , Ilić , Tadić , Sićović , Babić , Novaković  (od 59. Jovanović ), Donevski , Damjanović , Vasić  (od 50. Marković

).Igrač utakmice: Santos Rodrigez Klismario (Rudar Prijedor).

Slavija 0 : 1 Sutjeska
Željezničar 5 : 2 Zvijezda 09
Sloboda 0 : 1 Modriča
Rudar Prijedor 4 : 0 Drina
Sloga 3 : 0 Tekstilac