Finiš koban po Slobodu

Fudbaleri Slobode poraženi su u Zvorniku od Drine minimalnim rezultatom 1:0 u 21.kolu M:tel Prve lige Republike Srpske. Sve do sudijske nadoknade vremena (2.minuta nadoknade) Novljani su imali bod u rukama, ali je onda igrač Drine Milovan Novaković postigao jedini gol na meču i riješio pitanje pobjednika.

„Crveni“ su doživjeli četvrti poraz ovog proljeća, a ukupno sedmi prvenstveni, ali su na tabeli i dalje na 6.mjestu sa 30 osvojenih bodova, koliko je sakupio i Tekstilac iz Dervente, inače naredni rival Novljana (10.aprila na „Mlakvama“).

Nakon odličnog starta proljećnog dijela sezone i trijumfa u Istočnom Sarajevu protiv Slavije, puleni Duška Vraneševića zapali su u rezultatsku krizu, te su uspjeli da upišu svega jedan remi (u Stanišićima proiv Zvijezde) i četiri poraza (kod kuće od Sutjeske i Alfa Modriče, a na gostovanju od Željezničara i Drine).

Priliku da prekinu seriju od dva vezana poraza i dođu do prvih bodova na domaćem terenu u nastavku sezone, Ljubiša Antonić, Mario Desnica, Marko Ćulibrk i ekipa imaće u subotu (10.aprila), kada će u Novom Gradu gostovati Tekstilac iz Dervente.