Osmanović iz penala pogodio u posljednjoj sekundi za remi Olimpika i Veleža!

Posljednji susret 24. kola Premijer lige BiH donio je okršaj Olimpika i Veleža na stadionu Koševo u Sarajevu. Bio je to duel dvije ekipe u potpuno različitim pozicijama i drugačijim ambicijama u ovom trenutku. Domaćini u borbi za opstanak će, ipak, biti zadovoljniji današnjim remijem, nego ekipa Veleža koja se bori za vodeće pozicije tabele i izlazak u Evropu.

Prvo poluvrijeme nije donijelo velika uzbuđenja niti velike prilike. Do 25. minute, Velež je imao blagu terensku inicijativu, ali sve što se iz nje izrodilo bile su čak 4 ofsajd pozicije. U 27. min. jedna dobra situacija za Olimpik, nakon ubačaja iz slobodnjaka sa desne strane, u kaznenom prostoru čak dva puta su igrači domaćih glavom zakačili loptu, ali je ona otišla deleko pored desne stative. Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Velež. Istrčalog golmana Hadžića uspio je da lobuje Anđušić u 33. min., no štoper domaćih Horić pravovremenom intervencijom u aut izbija loptu koja je išla prema praznoj mreži. Do kraja prvih 45. min izdvajamo još neprecizan šut Osmanovića minut  prije kraja.

Sunčano poslijepodne u prvom poluvremenu nije donijelo previše uzbuđenja, ali je zato drugo poluvrijeme bilo potpuna suprotnost. Igra pod reflektorima u prohladnoj sarajevskoj večeri, u drugom dijelu, donijela je velike prilike, golove i pravu dramu na samom kraju.

Furiozan početak drugog poluvremna mostarkom timu donio je rano vodstvo. Pritisak je trajao oko 90 sekundi, kada se Samir Radovac lijepo izborio za poziciju na vrhu šesnaesterca, gađao donji desni ugao gola Olimpika, a loptu koju je odbio golman Hadžić u mrežu je sa lijevog krila pospremio Ferera. Velež se ne zaustavlja na tome, pa u narednim minutama još dva puta preko lijeve strane prijeti golu domaćih. U 51. je pucao Hasanović, a u 53. Ovčina, koji je ušao u igru na poluvremenu. Oba udarca završila su pored desne stative gola Olimpika.

Ipak, u nastvku domaći preuzimaju terensku inicijativu. Nekoliko nepreciznih udaraca bili su samo uvod za najbolju Olimpikovu priliku. Tek što je ušao u igru, u ogromnoj šansi u 68. min. našao se Aladin Šišić, no sa nekih 5-6 metara od gola Veleža uspio je da pogodi samo vanjski dio mreže. Inicijativa se nastavila i završnom periodu meča, ali domaća nisu uspijevali da stvore bolju šansu od ove sve do posljednjih sekundi. Sudija je produžio meč 4 minute, a upravo u posljednjem 94. desila se prava drama. Olimpik je imao ubacivanje sa strane, lopta je završila u gužvi u srcu šesnaesterca, Čurjurić je šutirao a loptu je rukom blokirao kapiten Veleža Zvonić. Nakon toga uslijedio je još jedan šut koji se od stative nekako na kraju odbio u gol, ali je glavni sudija meča Elvis Mujić pokazao je na bijelu tačku. Odgovornost je kapitenski preuzeo Adnan Osmanović i zakucao loptu u mrežu Veleža za konačnih 1:1 u pravoj drami na kraju utakmice.

FK Olimpik -  FK Velež 1-1 (0-0)

Olimpik: Hadžić - Horić, Isić, Lekanić, Hadžanović - Čurjurić, Karić, Perišić - Cruz, Osmanović, Handžić. (Šišić 67, Milović 67, Dujmović 83)

Velež: Bogdanović-  Zvonić, Zeljković, Ćosić, Fereira - Hasanović, Vehabović, Radovac - Brandao, Georgijević, Anđušić. (Ovčina 46, Pršeš 69, Osmić 75, Behram 82)

Krupa 1 : 1 Tuzla City
Sloboda 1 : 0 Željezničar
Mladost 1 : 1 Zrinjski
Radnik 1 : 3 Borac
Olimpik 1 : 1 Velež