Remi Slobode i Tekstilca

Fudbaleri Slobode odigrali su neriješeno 1:1 protiv Tekstilca iz Dervente na svom terenu ''Mlakve'', utakmicu u okviru 22. kola M:tel Prve lige Republike Srpske. Gosti iz Dervente do prednosti su stigli u 83. minuti susreta golom Stefana Dujakovića, a bod Slobodi donio je Mateja Dodig u 90. minuti.

Nakon 22. odigrana kola Sloboda i dalje dijeli šestu poziciju na tabeli zajedno sa Tekstilcem, a obe ekipe sada imaju po 31 bod.

Trener Slobode Duško Vranešević rekao je da je ekipa dominirala tokom svih 90. minuta igre.

''Izuzetno teška utakmica za moju ekipu jer smo bili u jednoj seriji lošijih rezultata, gdje nismo imali krizu u igri, već krizu što se rezultata tiče. Danas je Tekstilac doputovao u Novi Grad da osvoji bod i to je na kraju uspio. Međutim mi smo svih 90. minuta igre dominirali, stvorili nekoliko prilika, ali očigledno je da imamo problem sa realizacijom, a iz jedne naše greške primimo pogodak. Na samom kraju smo postigli pogodak i osvojili bod. Nemam šta da zamjerim svojim igračima, igrali smo dobro tokom čitave utakmice, to je fudbal i okrećemo se utakmici protiv Leotara'', istakao je Vranešević.

Trener Tekstilca Mile Lazarević izjavio je da je utakmica bila čvrsta i prava prvenstvena.

''Danas smo u Novi Grad doputovali oslabljeni jer nam nisu igrala četiri igrača zbog suspenzije. Utakmica je bila čvrsta, Sloboda je imala svoje prilike, a mi jednu svoju gdje je golman Slobode nevjerovatno reagovao i odbranio dva šuta sa pet metara. Sve u svemu, utakmica je bila veoma korektna i zahvalio bih se Slobodi na korektnosti, a rezultat 1:1 je po meni najrealniji ishod ove utakmice'', rekao je Lazarević.

U narednom kolu Sloboda će gostovati u Trebinju kod ekipe Leotara.

Izvor: Radio Novi Grad

Slavija 1 : 0 Zvijezda 09
Sutjeska 1 : 0 Modriča
Željezničar 6 : 2 Drina
Sloboda 1 : 1 Tekstilac
Rudar Prijedor 2 : 3 Leotar
Sloga 2 : 3 Borac
Kozara 2 : 0 Jedinstvo