Rudar i Goražde podijelili bodove u derbiju kola Prve lige FBiH

Barem prema poziciji na tebeli Prve lige FBiH susret Rudara i Goražda u Kaknju imao je epitet derbija kola. No sama fudbalska predstava nije opravdala očekivanja, pa smo gledali poprilično nesadržajan meč i konačnu podjelu bodova u remiju bez pogodaka.

Početak utakmice, osim čvrste igre na sredini terena, sve do 25. minute nije ponudio ništa. Potom su uslijedile po jedna polu prilika na obje strane. U 26. je jedan ubačaj sa lijeve strane za Rudar otišao u nepovrat nakon slabog šuta glavom, da bi samo minut kasnije Kerim Tatar nakon presječene lopte i kontre za Goražde, šutirao sa vrha šesnaesterca. Golman Rudara Almir Bekan istakao se odbranom.

A onda u 31. min. ključni detalj prvog poluvremena. Belmin Kobilica je uputio dubinsku loptu u kazneni prostor Goražda, na koju stoper gostiju nije uspio da reaguje na pravi način. Činilo se da se radi o očiglednom igranju rukom, a time i jedanaestercu za Rudar, ali je sudija Martinović odmahnuo rukama, smatrajući, izgleda, da nije bilo elemenata za najstrožiju kaznu. Do kraja prvih 45. min. nije bilo uzbuđena, pa se sa početnim rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu slično izdanje i identičan ishod. Veoma borbena i na momente jako gruba igra, koja je donijela pregršt žutih kartona, nije dozvoljavala tečan i lijep fudbal. Ipak domaći su u nastavku uspjeli da nametnu svoju igru i imaju inicijativu u gotovo čitavom toku ovog dijela utakmice. Veći posjed lopte, te dosta udaraca iz ugla i prekršaja na protivničkoj polovini, Rudaru ipak nisu donijeli pogodak, pa čak ni ozbiljniju priliku.

Zato su sa druge strane gosti iz Goražda uspjeli da kreiraju dvije šanse iz kontra napada. U 64. min. Tatar je jako lijepo "podvalio" loptu pred gol Rudara, ali se Jazvin nije najbolje snašao, pa je njegov dosta mlak udarac otišao pored gola. Najbolja šansa na cijelom meču viđena je u 71. minutu. Goražde je još jednom presjeklo loptu, a Edin Mujić je pretrčao 40-ak metara po lijevoj strani, da bi se obrušio prema golu domaćih, a potom uputio povratni pas. Dodavanje je savršeno, na nekih 15 metara, pronašlo danas odličnog Tatara, koji dobro šutira, ali pogađa samo stativu. Do kraja susreta, ponovno jedan period bez sadržaja i kreiranih prilika na obje strane. Ostalo je 0-0, a podjela bodova je vjerovatno i najrealniji ishod ovog susreta.

FK Rudar - FK Goražde  0-0

FK Rudar Kakanj: Bekan - Goralija, Imamović, Musić, Duraković, Sadiković, Kobilica (C),  Hrelja, Bečak, Čehajić - Šubo.

FK Goražde: Ne. Čulov - Velić, Islamagić, Mihajlović, Dučić (C) - Danilović, Mujić, Salanović, Tatar, Jazvin - Blagojević.

Igman 0 : 2 GOŠK
Radnik 0 : 1 Posušje
Čapljina 3 : 2 Vis Simm Bau
Rudar 0 : 0 Goražde
Travnik 3 : 1 Orašje