Bosna na korak od Premijer lige

ORK Bosna Sarajevo

Nakon 18 odigranih kola u Prvoj ligi FBiH Jug, sarajevska Bosna ima 16 pobjeda iz isto toliko susreta. Studenti su tako došli na samo korak od osvajanja prvog mjesta, odnosno plasmana u Premijer ligu BiH. Ne treba posebno ni isticati da je ovome klubu tu i mjesto, budući da su čak sedam puta osvajali to takmičenje, te su uz ljubuški Izviđač, još uvijek, najtrofejniji klub u BiH.

‌U prošlom kolu, Bosna je bila slobodan tim, pa je trener Zuhdija Korkarić imao priliku da odmori i osvježi svoj tim pred završnicu takmičenja. Shodno tome u utakmici 18. kola ostvarena je još jedna, može se reći, rutinska pobjeda.

U Sportskoj dvorani OŠ "Behaudin Selmanović" u Sarajevu, savladan je domaći tim RK Briješće. Konačan rezultat je glasio 24-28. Ipak, Briješće je u prvom poluvremenu pružilo dobru partiju, pa su na odmor otišli sa prednošću od jednog gola, 15-14.

No u nastavku se mogao vidjeti očekivan rasplet. Bosna je u drugom poluvremenu odigrala mnogo bolje, limitirali su protivnika na samo 9 golova, te tako prekretom došli do konačne pobjede od četiri gola razlike.

Najefikasniji na terenu su bili Amar Korkarić sa 7 i Tarik Balta sa 6, dok je Faruk Vražalić dodao 4 pogotka. Kod Briješća odlični su bili Igor Baribaka sa postignutih 7 golova, i Juso Sadikovića sa 6.

Briješće Bosna 24-28

Teoretski Bosna može osigurati prvo mjesto još u ovom kolu, ukoliko prvi pratioc, tim RK Goražde ne savlada na svom terenu mostarski Velež. Ako se to ipak dogodi, Bosni će trebati još jedna pobjeda iz preostala 4 susreta i za matematičko osiguravanje prvog mjesta.

Zanimljivo, upravo je ekipa Goražda sljedeći protivnik Bosne, pa će tako imati priliku da pobjedom kući protiv prvog konkurenta naprave veliko slavlje i ostvare dugo željeni cilj - povratak Bosne u najviši rang.

RK Respect 29 : 26 Radnički
Zrinjski 24 : 20 Izviđač CO 2
Međugorje 31 : 28 Čapljina
Goražde 27 : 23 Velež
Briješće 24 : 28 Bosna