Tuzla porazila Radnik

Fudbaleri Tuzla Sitija savladali su danas u prvoj nedjeljnoj utakmici 27. kola Premijer lige BiH ekipu Radnika sa 2:0. Bila je ovo jedna tvrda, čvrst i borbena utakmica, u kojoj i Radnik svakako ima za čime da žali što nisu postigli neki pogodak.

Prije gola Tuzlaka, bilježimo odličnu situaciju za Doffa, ali Argentinaca pogađa okvir gola, pa ostaje 0:0. Tuzla City do vodstva dolazi u 30. minuti utakmice. Bila je to izuzetno lijepa akcija, a Petar Mišić na asistenciju Gorana Brkića lijepo lobuje Luku Bilobrka za vodstvo njegove ekipe, a to je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu sjajnu šansu prvo ima Radnik. Jovan Motika je šutira, Nevres Fejzić lijepo odbranio. Kada oni to nisu realizovali, uslijedila je kazna. Izuzetno lijepa akcija Tuzlaka još jednom, ovaj put po desnoj strani, Nukić je poslao loptu kroz peterac, paralelno sa linijom, a na drugoj stativi je dočekuje Nermin Crnkić i lako šalje u mrežu za 2:0.

Fantastičnu šansu Radnik ima u 79. minuti da se vrati u meč. Jovan Motika je izašao sam na golmana gostiju, ali je Neveres Fejzić još jednom iz njihovog duela izašao kao pobjednik, te je ostalo 2:0, a to je na kraju bio i konačan rezultat ovog meča.

Tuzlaci ovom pobjedom dolaze do 44. boda u sezoni, a Radnik ostaje na 21, samo bodu više od Olimpika, koji tek treba na Grbavici da odigra svoj meč ovog kola.

Velež 2 : 1 Krupa
Borac 2 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 1 : 1 Sarajevo
Željezničar 1 : 2 Olimpik
Tuzla City 2 : 0 Radnik
Sloboda 1 : 0 Mladost