Slavija pomela konkurenciju u Loznici

Džiu-džicu klub "Slavija" Istočno nastupio je u najjačem sastavu na međunarodnom turniru u Loznici(Srbija) koji je organizovala akademija borilačkih sportova "Loznica" i džiu-džicu savez Republike Srbije, i to je bilo prvo takmičenje poslije 14 mjeseci za Sokolove.

Boje Slavije branili su 10 takmičara koji su se borili u svojim i uzrasno većim kategorijama i pokazali dominaciju osvojivši ukupno 16 medalja, 11 zlatnih, 4 srebrene i 1 bronzanu medalju.

Osvajači medalja su:

Luka Bojanić juniori +94 srebro(finale radio sa klupskim drugom Matić Lazarom);seniori +94 zlato

Lazar Matić juniori +94 zlato; SENIORI +94kg srebro(finale radio sa klupskim drugom Bojanić Lukom)

Davor Bujak juniori -94 zlato, seniori -94kg zlato

Danijel Damjanović juniori -85 kg zlato, Seniori -85kg srebro

Pavle Škrba juniori -69kg srebro(finale radio sa klupskim drugom Dragaš Ognjenom), seniori -69kg zlato

Ognjen Dragaš juniori -69kg Zlato

Anđela Ždrale kadetkinje -52 zlato, juniorke -52 zlato

Pavle Gotovac nade -60 zlato; kadeti -60kg zlato

Kristijan Petrović pioniri +66 bronza

Marko Jeftović juniori -69 kg bez plasmana

Slavija je sa 16 medalja proglašena za najbolju ekipu prvog međunarodnog turnira "Loznica Open 2021" , a Bujak Davor sa dva osvojena zlata za najboljeg takmičara turnira.

Posebno treba istaknuti mlade nade Ždrale Anđelu i Gotovac Pavla koji su na ovom turniru osvojili po 2 zlatne medalje.

Na takmičenju je učestvovalo 17 ekipa iz Srbije, Crne Gore, Republike Srpske i Makedonije, a Slaviju  su predvodili treneri Radošević Tamara, te Elek Mia i Blažić Danijel koji su na ovom takmičenju imali i ulogu sudija.