Vulvsi bolji ali Junajted slavi pobjedu

Fudbaleri Mančester Junajteda upisali su pobjedu u trećem kolu Premijer lige. Iako je Vulverhempton bio bolji rival, ekipa Ole Gunar Solskjera slavila je sa 1-0.

Vulvsi su od starta bili mnogo opasniji. Himenez je imao prvu šansu ali je De Hea odbranio. Potom je veliku šansu propustio Trinkao. Prijetili su i Mutinjo i Sais ali nisu bili precizni. Jedino što valja spomenuti sa druge strane je šansa Grinvuda ali nije bilo promjene rezultata.

I u nastavku je domaća ekipa bila opasnija. Prvi je zaprijetio Trinkao. Potom je Sais dva puta bio blizu ali nije uspio savladati De Heu. Sa druge strane, valja izdvojiti dobru priliku Pogbe. Kazna za promašaje Vulvsa došla je u 80. minuti kada je Grinvud pogodio za 1-0.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je Junajted došao do bitna tri boda.

Manchester City 5 : 0 Arsenal
Brighton & Hove Albion 0 : 2 Everton
Newcastle United 2 : 2 Southampton
Norwich City 1 : 2 Leicester City
West Ham United 2 : 2 Crystal Palace
Aston Villa 1 : 1 Brentford
Liverpool 1 : 1 Chelsea
Burnley 1 : 1 Leeds United